יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

שמונה עצירים מבית הכלא מעשיהו נפצעו הבוקר (חמישי) לאחר שהציתו את התא בו היו כלואים. הסוהרים במקום פרצו לתאם, כיבו את הלהבות ופינו אותם מן התא. השמונה פונו לבתי חולים ובשירות בתי הסוהר בוחנים כעת את נסיבות המקרה. שלושה מן העצורים נפגעו באורח קשה, שלושה באורח בינוני ושניים באורח קל. העצירים ששהו בתא כלואים מזה כמה ימים בחשד לעבירות פליליות שביצעו. ארבעה מהם תושבי מזרח ירושלים.

הבוקר בסביבות השעה 10:30 הבחינו סוהרים באגף 14 של כלא מעשיהו ברמלה בעשן העולה מאחד התאים. במקום הופעל נוהל חירום וסוהרים שהגיעו למקום הבחינו במספר מזרונים שהציתו העצירים בתא. העצירים הצמידו את הארוניות שבתאם לדלת על מנת למנוע כניסה של סוהרים למקום. בתוך שניות התלקח התא, ואש כבדה פרצה בכל חלקיו. לאחר מספר דקות הצליחו הסוהרים לפתוח את דלת התא ולכבות את האש באמצעות מטפי כיבוי.

בשירות בתי הסוהר בודקים מה הביא את העצירים לבצע את ההצתה. ייתכן וזמן קצר לפני האירוע התנהל ויכוח בין האסירים לסוהרים לגבי תנאי המעצר. כל השמונה פונו לבתי חולים בידי מגן דוד אדום.

היום בבוקר, כאשר שיירה בת שלושה רכבים של השב"ס, שליווה אסירים מכלא הדרים שבשרון בדרכה לבית כלא בדרום, הבחין אחד הסוהרים באש שפרצה בחלק האחורי של אחד מכלי הרכב. השיירה חזרה לכלא הדרים, שם העבירו את האסירים לתאי המתנה. האש כובתה. ככל הנראה תקלה טכנית ברכב הביאה להתלקחות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ