עשרות מעשי שוד אלימים במרכז חקירה סבוכה של המשטרה

אתמול נשדדו 200 אלף שקל מסניף בנק באזור המרכז על ידי חמוש רעול פנים. לדברי המשטרה, על אף שלא בכל מקרי השוד נגנבו סכומים גדולים, הקלות שבה התבצעו המעשים מדאיגה

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

כ-200 אלף שקל נשדדו אתמול בערב מסניף בנק באזור המרכז. במהלך הארוע ירה באוויר השודד, שהיה רעול פנים, ודרש את הכסף מהפקידה שעבדה במקום. מיד לאחר שעזב השודד הוזעקה המשטרה למקום, ופתחה בחקירה.

בחודשים האחרונים חלה עלייה חדה במקרי השוד באזור המרכז. העלייה הזאת מדאיגה את מפקד מחוז מרכז, ניצב בנצי סאו. לפני כחודש ערכו במחוז הערכת מצב לאור ריבוי המקרים, והחליטו להעביר את החקירה ליחידה המרכזית במחוז מרכז. לדברי המשטרה, האירועים האחרונים, כמו אתמול, נעשו אלימים ולעיתים אפילו רצחניים - כפי שקרה בשוד סניף בנק פועלים ביום שני ביישוב באר יעקב, שבמהלכו נרצח המאבטח יניב אנגלר.

לדברי המשטרה, על אף שלא בכל מקרי השוד באחרונה נגנבו סכומים גדולים, הקלות שבה התבצעו המעשים לאור יום - מדאיגה. ברוב המקרים פועלים השודדים בדרך זהה: רובם מגיעים רכובים על אופנועים, כשהם חמושים באקדח. כמו כן, השודדים אינם מנסים לחדור לכספות, ולא מתעכבים בבנק למשך יותר מכמה שניות. לרוב פונה השודד את העובד הקרוב אליו, ולוקח את הכסף שנמצא אצלו בעמדה. ברוב המקרים מדובר בעשרות אלפי שקלים בודדים, אולם אתמול הצליח השודד להוציא סכום גבוהה בהרבה מזה שנגנב במקרי שוד האחרים.

סניף הבנק בבאר יעקב שבו נרצח המאבטח אנגלרד

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

בשלב זה הוצא צו איסור פרסום על חלק מהמקרים ועל החקירה שמנהלת היחידה המרכזית. על אף שהחקירה הוטלה על היחידה המרכזית של מחוז מרכז - מדובר במכת מדינה. רק בתחילת השבוע נרצח דוד מושיאשוילי, תושב נצרת בן 49, לאחר ניסה לעצור שודד בנק במהלך שוד. בשלב זה עדין לא ברור אם יש קשר בין כל המקרים, אולם באזור המרכז התרחשו כבר עשרות מקרי שוד אלימים. במשטרה העבירו הוראות לרכזי הביטחון של הבנקים, לפיהן יש לחדד את אמצעי הזהירות כדי להימנע מהתופעה. בסניפים מסוימים אף נתלו שלטים שמתריעים על איסור כניסה עם קסדות לבנק.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ