כתב אישום נגד פעילת שמאל הסתיים בביקורת על המשטרה

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עוז רוזנברג

בית משפט השלום בירושלים זיכה פעילת שמאל, שהואשמה בהתפרעות ותקיפת שוטרים, בהפגנה במזרח ירושלים לפני כשנה וחצי. השופט מתח ביקורת קשה על התנהלות המשטרה בתיק, וקבע בין היתר כי השוטרים לא אמרו אמת בחקירה ובמשפט.

"מדובר במחדל חקירתי", כתב השופט שמעון שטיין, בהחלטה שנתן ביום חמישי. לדבריו, המשטרה נמנעה מפעולות שהיה בהן כדי להוציא את האמת לאור, בהן בחינת סרטי מצלמות אבטחה שבהם נראית הפעילה, דורית ארגו, שיוצגה במשפט על ידי עוה"ד גבי לסקי, מובלת למעצר ללא התנגדות. השוטרים טענו כי ארגו השתוללה ותקפה אותם. השופט הכיר, עם זאת, באפשרות שטענותיהם של השוטרים ניתנו בשוגג, בשל עומס ההתרחשויות במקום באותו יום. "הוכח כי הנאשמת התלוותה לשוטרים ללא כל התנגדות", קבע השופט. בעקבות זה חזרו חלק מהשוטרים מטענותיהם. באחד המקרים אף קבע בית המשפט כי שוטר סתר את הטענות של עצמו.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

השופט מתח ביקורת על הפגיעה בחופש הביטוי: "לא בנקל תישלל הזכות לחופש הביטוי של הפרט. אינני סבור כי הפתרון הראוי היה בהחרשת קולם של המוחים". עוד קבע כי לא היה פסול באופן שבו נעשתה המחאה, ואפילו היה מקום מצדה של ארגו להתנגד למעצר.

בתנועת סולידריות בירכו על הפסיקה: "טוב תעשה המשטרה אם תבטל את יתר כתבי האישום המצוצים מן האצבע שהוגשו נגד פעילים בתנועה". ממשטרת ירושלים נמסר בתגובה כי הם "לומדים כעת את הכרעת הדין וישקלו את צעדיהם הבאים בעניין".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ