הערכה: אשל יפרוש בתמורה לסגירת התיק נגדו

פרשת ההטרדות בלשכת ראש הממשלה מתקרבת אל הישורת האחרונה: אשל יזומן בשבוע הבא ולאחר מכן צפויה להתקבל חלטה בעניינו

תומר זרחין-צרובה
תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תומר זרחין-צרובה
תומר זרחין

פרשת ההטרדות בלשכת ראש הממשלה מגיעה לישורת האחרונה, כשעל פי הערכות גורמים משפטיים, גוברים הסיכויים שלא תוגש נגד נתן אשל תובענה לבית הדין המשמעתי לעובדי המדינה. ההערכה היא שנציבות שירות המדינה תגיע איתו לסיכום שלפיו הוא יפרוש מהשירות הציבורי לתקופת זמן קצובה או לצמיתות, כנגד סגירת התיק בעניינו.

אתמול קיים היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין התייעצות בפרשה, ביחד עם אנשי הפרקליטות ונציבות שירות המדינה. הוא עודכן בפרטי החקירה וגיבש מתווה להמשך ניהול התיק. אשל האריך שלשום בפעם השלישית את החופשה שלקח לצורך השלמת החקירה.

בשלב זה עדיין לא הושלמה חקירתו בנציבות, שכן בשבוע שעבר - כשהתייצב במשרדי אגף החקירות בנציבות בפעם השנייה לצורך חקירה - הוא חש ברע ושוחרר לביתו. יחד עם זה, אשל הציג בחקירתו הראשונה, שנמשכה כשמונה שעות את עיקר גירסתו לטענות שהועלו נגדו. בשבוע הבא הוא יזומן לחקירה ולאחר מכן יוכל וינשטיין יחד עם אנשי הפרקליטות והנציבות לסכם את התיק.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ועדכונים מהעולם ישירות לפייסבוק שלכם

גורמים משפטיים מסרו כי סגירת התיק כנגד פרישתו של אשל מהשירות הציבורי, תמנע ממנו מבוכה הכרוכה בפרסום פרטי התובענה, לרבות המעשים המיוחסים לו. וינשטיין יידרש, עם זאת, להסביר לציבור מדוע בחר בדרך זו ולהתייחס לממצאי חקירת הנציבות. ר', עובדת הלשכה שעל פי החשד הוטרדה על ידי אשל בדרכים שונות, עומדת בסירובה למסור עדות בפרשה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ