דניאל מעוז: הייתי בשירותים כשהורי נרצחו

הנאשם ברצח בי-ם אומר כי שמע מהשירותים אדם נכנס לבית ומתעמת עם הוריו. הוא לא מכחיש כי ניקה את הזירה ולא הזעיק משטרה

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר חסון
ניר חסון

דניאל מעוז, הנאשם ברצח הוריו, נח ונורית מעוז, בביתם בירושלים לפני ארבעה חודשים, טוען כי היה בזמן הרצח בבית הוריו, אך לא הוא זה שרצח אותם. בתשובה שנתן היום (ראשון) סנגורו של מעוז, מטעם הסנגוריה הציבורית, עו"ד דוד ברהום, הוא טען שהיה בחדר השירותים בזמן הרצח.

"הנאשם מודה כי אכן הגיע לבית הוריו בליל האירוע, נכנס בשלב מסוים לחדר השירותים המצוי בסמוך לדלת הכניסה של הבית, כאשר דלת השירותים היתה סגורה כמעט עד סופה", השיב סנגורו של מעוז. "כשהוא בתוך השירותים שמע הנאשם רעש מדלת הכניסה לבית ומיד לאחר מכן קולות מאבק עם אביו ולאחר מכן שמע גם את אמו צועקת, כל זאת כשהוא בשירותים, עם דלת שהיא כמעט סגורה".

"הנאשם קפא על מקומו והבין בשניות אלו כי מישהו נכנס לבית הוריו ופגע בהוריו. אבקש לומר כי הנאשם היה באימה מוחלטת. בשלב מסוים, זמן קצר לאחר הרעשים, הוא הבחין באדם שנמצא ליד הדלת של הבית, הוא זינק עליו ונאבק עמו ואותו אדם הטיל את הנאשם ארצה ויצא מן הבית", אמר ברהום.

מעוז בבית המשפט בירושלים, בתחילת ינואר

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

כתוצאה מהריב עם הרוצח לכאורה טוען מעוז הוא נפצע בידו. הוא לא מכחיש כי לאחר הרצח הוא לא הזעיק עזרה, ואף לא מכחיש כי הוא ניקה את זירת הרצח באמצעות אקונומיקה. לדברי סנגורו, הסברים על ההתנהלות המשונה יינתנו במהלך המשפט.

מעוז, באמצעות עורכי דינו, גם כפר בטענת הפרקליטות כי הרצח נועד לסייע לו לשלם חובות שנגרמו בשל הימורים. לדברי הסנגור הוא אכן הימר והיה שקוע בחובות, אבל רוב החוב היה לבנקים ולא לאנשים פרטיים, ועמדו לרשותו ערבויות טובות, כולל ערבות אישית של עו"ד שלמה כהן, לשעבר יו"ר לשכת עורכי הדין. עוד צוין כי מעוז הרוויח משכורת טובה מעבודתו כעו"ד במשרדו של כהן. "אבקש לומר, כי לנאשם לא היה כל מניע לרצוח את הוריו, שאותם אהב והוקיר ועדיין מוקיר, ובכל מקרה, עניין ההימורים לא יכול היה ולא היווה מניע לרצח", אמר ברהום.

השופט צבי סגל נעתר חלקית לבקשת הסנגורים, ברהום ועו"ד ארז בר צבי, לדחות את המשך הדיון כדי שיוכלו ללמוד את חומרי החקירה. הסנגור הקודם של מעוז, עו"ד אריאל עטרי התפטר לפני כחודש במפתיע מייצוגו בתיק. עטרי לא נתן הסבר לסיבה לכך, רק אמר שהוא מנוע מלהמשיך בייצוג בשל בעיה חוקית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ