משפחת גנאיים תעתור לבג"ץ נגד שחרור המוקדם של השוטר שהרג את בנם

ועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר החליטה לקצר את עונשו של שחר מזרחי, שוטר במשטרת חדרה, שירה בגנאיים בפרדס חנה

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

בני משפחתו של מחמוד גנאיים אבו סנה, שנורה ונהרג על ידי השוטר שחר מזרחי ומרכזי מוסאוא לזכויות האזרחים הערבים מתכוונים לעתור לבג"צ בימים הקרובים נגד החלטת וועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר בעקבות ההחלטה לקצר את עונשו של מזרחי.

ההחלטה של ועדת השליש התקבלה לפני כשבועיים ולפי ההחלטה מזרחי ישתחרר כבר באפריל, כשנה לפני תום תקופת העונש שגזר עליו בית המשפט העליון. ביולי 2006 נורה גנאיים, תושב באקה אל-גרביה בפרדס חנה על ידי מזרחי, אז שימש בתפקיד בלש במשטרת חדרה. מזרחי ניסה לעצור את גנאיים, שגנב רכב, מהימלטות מהמקום, וירה בו. מזרחי טען כי ירה מתוך הגנה עצמית.

כתב אישום הוגש נגד השוטר, והוא והורשע בשתי ערכאות, ובית המשפט העליון הכפיל את העונש שהוטל עליו במחוזי מ-15 ל-30 חודשי מאסר בפועל. מאז כניסתו לכלא בחודש אוגוסט 2010, ניהלו חבריו של מזרחי מהמשטרה ובני משפחתו מאבק למען שחרורו, כולל המלצה מהשר לביטחון הפנים ושר המשפטים לנשיא המדינה להעניק לו חנינה. במשפחת גנאיים הביעו תרעומת על ההחלטה של ועדת השחרור וטענו כי לאורך המשפט מזרחי ובני משפחתו הכפישו את בנם, וכי השוטר העבריין לא הביע צער על המעשה.

שחר מזרחי, בפרוטוקול וועדת השחרורים נאמר שהביע חרטה

בימים האחרונים קיבל פרקליט המשפחה עו"ד עמי הולנדר את החלטת ועדת השחרורים ופרוטוקול לישיבת הוועדה שהתקיימה ב-15 לחודש. בניגוד לעמדתו בבית המשפט, בפרוטוקול מצוטט מזרחי שהוא מביע חרטה על המקרה. "האירוע שבגינו אני נמצא פה התרחש במסגרת תפקידי כשוטר, כשהייתי אמון על החוק במשטרת ישראל. יחד עם זאת אני מצטער, מביע חרטה עמוקה על התוצאה הטראגית מהאירוע הזה. אני אב לילדים ויודע מה זה אהבה של אבא לבן. אילו באותו רגע נתון יכולתי לסיים את האירוע בדרך אחרת, הייתי מסיים אותו", אמר מזרחי לחברי הוועדה.

היועץ המשפטי של מרכז מוסאוא, עו"ד סאמח עיראקי אמר ל"הארץ" כי מזרחי הודה במעשה והביע צער אך ורק בוועדת השליש. "אם הוא באמת ובתום לב התכוון לצער הזה, היה אומר את הדברים הנ"ל בבית המשפט ולבני משפחת הקורבן", אמר עיראקי.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ועדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

היום (שני) ייפגשו בני המשפחה עם עורכי הדין לקראת הכרעה בסוגיית העתירה לבג"ץ, כשהנטייה היא להגיש עתירה בהקדם האפשרי. בני משפחת גנאיים טוענים כי העונש הקל שניתן למזרחי מהווה התרת דמו של בנם, שנורה בכדור בראש. בני המשפחה טוענים עוד כי מזרחי ומקורביו הפיצו שקרים כאילו בנם היה גנב רכב. בני המשפחה דורשים שמזרחי ישאר בכלא עד תום תקופת מאסרו, שבלאו הכי קצרה. פרקליטתו של מזרחי עו"ד דנה וייס הכחישה שמזרחי אמר דברים בגנות גנאים וטענה שהוא אינו אחראי לדברים שנאמרו בידי אנשים אחרים.

יש לציין כי בין משפחת גנאיים למדינה נחתם הסכם פיצוי בהליך האזרחי שהגישה המשפחה לבית המשפט. נציג המדינה וגם מזרחי טענו כי בהסכם מתחייבת המשפחה לוותר על כל טענה או דרישה כלפי מי מהנתבעים, כולל מזרחי. מנגד טוענים במשפחה כי ההסכם מתייחס להליך האזרחי בלבד. מיד לאחר שחרורו יחל מזרחי בעבודה בחברה פרטית שהביעה נכונות לקליטתו, והוא יתייצב פעמיים בחודש בתחנת המשטרה כמתחייב מכל אסיר משוחרר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ