ביהמ"ש זיכה את בן גביר בשל מחדלי משטרת ירושלים

השופט זיכה את בן גביר מאשמת תמיכה בארגון טרור ופרסום גזעני, ומתח ביקורת על הפרקליטות והמשטרה, שלא הקפידה על שמירת הראיות

חיים לוינסון
חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים לוינסון
חיים לוינסון

בית משפט שלום בירושלים זיכה היום (שלישי) את איתמר בן גביר מעבירה של תמיכה בארגון טרור ופרסום גזעני, בשל מחדלי חקירה של משטרת ירושלים. כתב האישום, שהוגש ב-2006, מתייחס לעבירות שבוצעו בשנת 2002. לפי האישום, בן גביר שכר משרד לארגון "כך" ברחוב אגריפס בירושלים, שם הוחזקו תקליטורים, מדבקות, כרוזים ומנשרים המביעים תמיכה בארגון "כך", שהוצא אל מחוץ לחוק.

במהלך המשפט בפני השופט אלכסנדר רון התברר, כי שוטרי משטרת ירושלים שביצעו את החיפוש במשרד לא סימנו את הראיות, ולא ברור מה בדיוק הם מצאו והיכן. השוטרים ערבבו מוצגים שונים שנתפסו בזירות שונות, וערכו את הרישום בדיעבד, רק ב-2006, על מנת לחפות על מחדליהם. "הכיצד לא נרשמו התפוסים כמוצג במשך שלוש וחצי שנים, והיכן ומי שמר עליהם, למדינה פתרונים, יש לקוות. ואם כבר נמסרו ארגזים אלה לרשם המוצגים, לפחות ניתן היה לצפות שישמור עליהם, זה הרי תפקידו. אולם גם את זה הוא לא הצליח לעשות", אמר השופט.

רון מתח עוד ביקורת על הפרקליטות, שהביאה לבית המשפט ארגז מוצגים, שכלל בין היתר מודעת רחוב "לאן נעלם אפי איתם", ספרים שונים, דיסק עליו נכתב "בלועזית מצורף תמליל בעברית", ועוד דברים שלדבריו אינם ממין העניין. בשל שרשרת הכשלים, החליט רון לזכות את בן גביר.

איתמר בן גביר אמר בתגובה כי "כתב אישום הזה מגלם את הרדיפה של הפרקליטות כלפי. במשך עשר שנים הם מנהלים נגדי תיק כשהם מודעים לעובדה שהחומרים הראייתים אבדו. כרטיס רישום מוצגים נרשם בדיעבד שנים אחרי. חבל לי שבית המשפט לא התייחס בהרחבה לטענותי, לפיהן הפרסומים בכל מקרה מוגנים על ידי חופש הביטוי. אבל גם כך כל מי שקורא את פסק הדין מבין שאם לא היו קוראים לי איתמר בן גביר, לא היו מעיזים לנהל את התיק"

איתמר בן גביר

ממשרד המשפטים נמסר היום בשם פרקליטות מחוז ירושלים כי "מדובר בכתב אישום שהוגש בזמנו על בסיס חומר הראיות שהיו בידי התביעה. הפרקליטות תלמד את החלטת בית המשפט".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ