העדה למין בחוף: המשטרה זלזלה כשביקשתי להעיד

"אנחנו יודעים טוב ממך מה היה שם", ו-"רוצה לרשום עדות? קחי את המקלדת", נאמר לנ' שטוענת כי האשה שקיימה יחסי מין "שיקרה במאה אחוז"

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

"עם כל הכבוד לניסיון המיני שלך, אנחנו יודעים יותר טוב ממך מה היה שם כי יש לנו תמונות. זה לא משנה עם כמה גברים היא היתה ואם היא עשתה את זה במים או בחוץ, זה עדין רק מעשה מגונה במקום ציבורי". במלים אלה נענתה ביום ראשון האחרון נ', עדת הראייה לפרשת המין הקבוצתי בחוף בוגרשוב בתל אביב, כשביקשה למסור עדות במשטרה על שהתרחש באותו היום בחוף.

נ', שראתה בכלי התקשורת את תגובות המשטרה והמעורבים בפרשה, ביקשה לספר לצוות החקירה את גרסתה לדברים ועל כן באה מיוזמתה לתחנת לב תל אביב. חוקרי המשטרה התייחסו בזלזול לדבריה, ולטענתה אף ניסו להימנע מלגבות ממנה עדות: "מה את רוצה? את רוצה לרשום עדות? קחי את המקלדת. אני אוציא טופס תלונה ותרשמי מה שאת רוצה", אמר לה החוקר לטענתה.

"לא הרגשתי בנוח. הוא מאוד זלזל בי", סיפרה נ' על המפגש עם חוקר המשטרה. לטענתה, הניסיון של מחוז תל אביב להעלים את הפרשה ולמזער את חומרת המעשה נעשה תוך הודעות שקריות של המשטרה לאזרחים.

"היא (האשה שקיימה יחסי מין בחוף - י"ק) שיקרה במאה אחוז על מה שהיה שם. אבל זה לא עניין את החוקר. הוא אמר שהסיפור יצא מפרופורציה. הוא אמר לי שאנשים מתים בכבישים ואני מתעסקת בשטות הזו. 'אם יש לי תלונות לפרקליטות אז אני לא אבוא אליך ואת אל תבואי אלי בתלונות'", ציטטה את החוקר.

נ' ביקשה מחוקר המשטרה לראות מי היו אותם שוטרים שהגיעו לחוף. החוקרים סירבו לומר לה, ונ' טענה כי במידה ותזהה אותם - היא תתנצל על כך שהטעתה לכאורה את התקשורת.

חוקר המשטרה, שניסה לסיים את העדות, הודה בפניה שלא היו שוטרים בחוף באותו היום. "הוא אמר לי 'זה נכון שלא היו שוטרים בחוף' והוא עוד אמר לי 'אמרתי להם שאם היו באמת מגיעים שוטרים, אז היו מפזרים את הנערים'. 'אם היינו באים זה היה נגמר בדף אחד של תלונה וזהו', אמרתי לו - 'אבל לא באתם' והוא אמר שאותם שוטרים שלא הגיעו קיבלו בראש ממי שהיה צריך". דבריו של חוקר המשטרה לנ' עומדים בניגוד מוחלטת להודעת דוברת מחוז תל אביב, אורית פרידמן, שתחילה טענה כי השוטר לא ראה את האשה בחוף ולאחר מכן טענה כי השוטר ניגש לאשה ואף שאל לשלומה.

"הוא הראה לי את הבחור מהסרטון שלהם. הוא אמר שיש לו סרטונים שבהם רואים שהיא לא מקיימת יחסי מין רק יושבת עליהם. אמרתי לו 'זה לא הבחור. היה בחור נוסף' והסברתי לו שלא רואים את זה בסרטונים. אמרתי לו שאני יכולה להצביע על אלו שהיו מעורבים באירוע, שניים שהיו שם שכבו איתה ורואים אותם בסרטון. הוא אמר 'מה זה משנה עם זה קבוצתי או לא? זה מעשה מגונה. יש סיפורים הרבה יותר גדולים'".

נ', שכל חטאה היה שהתקשרה למוקד 100 של משטרת ישראל, כפי שהיה מצופה מכל אזרח שהיה במקום, יצאה מהתחנה בתחושה קשה: "הם נתנו לי הרגשה שאני הרעה בכל הסיפור הזה. להגיע באוטובוס מירושלים רק כדי לספר מה היה שם באמת ולקבל יחס כזה, זה פשוט משפיל". בעקבות זה שלחה ביום שלישי תלונה למפקד מחוז תל אביב, ניצב אהרון אקסול, שבו דיווחה לו על הדברים.

לטענתה החוקר בסיום העדות אמר לה "לא היית צריכה לעשות את זה, לא הייתי צריכה להוציא את זה לתקשורת. הוא אמר לי שהיו עוד תלונות, שאני לא היחידה. הוא אמר את התקשרת בשעה שלוש ואני יודע שכבר שעתיים לפני הייתה תלונה של אזרחית שהייתה שם אבל זה כבר מאחורינו".

ממשטרת מחוז תל אביב נמסר בתגובה כי המכתב התקבל והועבר לטיפול קצינת תלונות הציבור. "בסיום הטיפול, תענה הקצינה למתלוננת", נמסר.

דברי החוקרים

"עם כל הכבוד לניסיון המיני שלך, אנחנו יודעים יותר טוב ממך כי יש לנו תמונות

מה את רוצה? את רוצה לרשום עדות? קחי את המקלדת. אני אוציא טופס תלונה

זה נכון שלא היו שוטרים בחוף. הם היו מפזרים את הנערים וזה היה נגמר בתלונה"

מתוך מכתב התלונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ