הורשע עובד סוציאלי שביצע מעשים מגונים בנער

יוסי דיאמנט שהה עם הקטין (14.5), הסובל מלקויות, בעירום בחוף הים וחשף בפניו את איבר מינו. לטענתו עשה זאת כדי "להכין אותו לפנימייה"

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רויטל חובל
רויטל חובל

בית המשפט המחוזי בחיפה הרשיע אתמול עובד סוציאלי שביצע מעשים מגונים בנער בן 14.5, בעת עבודתו כפקיד סעד במועצה האזורית חוף הכרמל. האיש, יוסי דיאמנט (61) מפרדס חנה, הורשע כי בשלושה מקרים שאירעו בחודש ספטמבר 2011 שהה עם הקטין בחופי ים שונים כשהוא עירום וחשף בפניו את איבר מינו. מהכרעת הדין עלה כי הנער סובל מלקויות שונות, בעל עבר משפחתי בעייתי ומתקשה לתת אמון במבוגרים.

במפגשים הסיע דיאמנט את הנער לחופים, הרשה לו לנהוג ברכבו לפרק זמן קצר ובחלק מהמקרים אף הציע לו לעשות זאת. במשפטו טען כי מטרת הרחצה בעירום היתה להכין את הנער לחיים בפנימייה, אך ציין כי שגה כשפעל כך. סגן נשיא בית המשפט המחוזי, השופט אילן שיף, דחה זאת וציין כי טענה בנוגע לשיקול דעת מוטעה היתה עשויה להתקבל לו התקיים מפגש יחיד ואקראי בין דיאמנט לנער, אך לא כשמדובר בכמה מפגשים שיזם דיאמנט לאחר תיאום עם המתלונן. "התנהלות זו בנוכחות נער מטופל, שהינו 'טרף קל', מעצימה את החשד והתהיות בעניינו", כתב שיף, "בגין קשייו של הנער והוריו נראה כי ברור היה לנאשם שהמתלונן יוצא מנקודת הנחה שעתידו בפנימייה וסוג הפנימייה תלויים, בין השאר, בנאשם".

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ועדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

דימנט בבית המשפט, ארכיוןצילום: עבדאללה שמא

דיאמנט הורשע בין היתר בעבירות של ביצוע מעשה מגונה, ביצוע מעשה מגונה בפומבי, הפרת אמונים ושימוש לרעה בכוח המשרה. בהכרעת הדין התייחס השופט שיף לכך שדיאמנט לקח את הנער לחופי הים על אף שב-2005 נזף בו הממונה עליו, ואסר עליו לקיים שיחות טיפוליות מחוץ לחדרי הטיפול. "עובדה זו כשלעצמה מעלה תהיות וחשדות המתחזקים בפעילותו ובמעשיו", כתב.

דיאמנט כפר באישומים נגדו והכחיש כי ניצל לרעה את תפקידו, את האמון שנתן בו הקטין ואת התלות שנוצרה בו. הוא טען כי בינו לבין המתלונן התקיימו שלוש פגישות בלבד בחוף הים, ולא ארבע כפי שצוין בכתב האישום.

בעקבות זאת בית המשפט זיכה אותו מחמת הספק מעבירה אחת של ביצוע מעשה מגונה, וקבע כי התקיימו שלושה מפגשים בלבד בחופי הים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ