ארז אפרתי יפצה את הצעירה שתקף במיליון ושש מאות אלף שקל

אפרתי הורשע במסגרת הסדר טיעון בניסיון לבצע מעשה מגונה ותקיפה. הוא ירצה 8 שנות מאסר בפועל. בשבוע שעבר הביע חרטה על מעשיו

תומר זרחין-צרובה
תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תומר זרחין-צרובה
תומר זרחין

מעל מיליון ושש מאות אלף שקל, זה סכום הפיצוי אותו ישלם מאבטח הרמטכ"ל לשעבר, ארז אפרתי, לי', הצעירה אותה תקף. כך קבעה היום (שלישי) שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב דליה גנות. מסכום זה יופחתו 150 אלף שקלים אותם שילם אפרתי כפיצוי לקורבן העבירה במסגרת ההליך הפלילי, במסגרתו הורשע.

י' הביעה אתמול הקלה רבה בכך שהתיק הסתיים בפסק דין בשלבים מוקדמים, אחרי דיון אחד. הצדדים נתנו לשופטת גנות להכריע באשר לגובה הנזק מבלי לנהל הליך משפטי מלא.

"החלטתי לסיים את ההליך האזרחי במטרה לנסות ולשקם את עצמי", אמרה אתמול. "המעמד בבית המשפט בו נדרשתי לעמוד מול קשה מנשוא עבורי ואני שמחה שלפחות עם זה לא אצטרך להתמודד יותר".

אפרתי הורשע ביוני 2010 במסגרת הסדר טיעון בניסיון לבצע מעשה מגונה ותקיפה הגורמת חבלה של ממש. במקור הוא הואשם בניסיון אונס ובניסיון לביצוע מעשה סדום בנסיבות מחמירות ב-2009, בי', בסיום מסיבת רווקים שנערכה לכבודו, בחניון רידינג בתל אביב. אפרתי קרע את בגדיה והיכה אותה עד עירפולה. בין היתר טען אפרתי כי בדמו היתה כמות גדולה של אלכוהול לפני האירוע.

ארז אפרתי בבית המשפט המחוזי בתל אביב

על אפרתי נגזרו שמונה שנות מאסר בפועל, שנתיים מאסר על תנאי ופיצוי בסך 150 אלף שקל. בשבוע שעבר הביע אפרתי צער על הנזקים שגרם בפני י', מה שגורמים בסביבתה מייחסים לרצונו לזכות בהקלות בריצוי תקופת המאסר שנגזרה עליו.

לדברי עו"ד דיקלה טוטיאן, יו"ר ומנכ"ל משותף של מרכז נגה לנפגעי עבירה, קריה אקדמית אונו, המייצגת את י', העובדה שהתיק הסתיים אחרי דיון אחד, מבלי שי' ועדים נוספים נחקרו, חסכה ממנה עינוי דין.

"מדובר בפסק דין שיתן כוח למתלוננים ומתלוננות להשתמש בדרך היחידה לקבל פיצוי על נזקים, בהיעדר פיצוי מדינתי, שהיא הגשת תביעה אזרחית הנגררת להרשעה בפלילים. אני הייתי רוצה שיותר נפגעי ונפגעות עבירה יעשו שימוש בכלי הזה".

באשר לאפשרות שאפרתי יוכל לשלם את הסכום שנפסק, אמרה טוטיאן: "הייתי רוצה לראות שהוא מתאמץ לשלם את הסכום שנפסק, במיוחד אחרי שהוא הביע חרטה וצער על הנזקים שהוא גרם. שיוכיח שהדברים שאמר היו דברים כנים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ