מוטי מלכה, ראש העיר קרית מלאכי, הוא הבכיר שנעצר הבוקר בחשד לאונס, סחיטה באיומים, שוחד והפרת אמונים, כך הותר הערב (רביעי) לפרסום. ביחד עם מלכה נעצרו עוד שמונה בני אדם, בהם בנו, שחר מלכה, שחשוד בסחיטה ואיומים על חבר מועצה. מעצרו הוארך בשלושה ימים. שאר העצורים מובאים לדיון בהארכת מעצרם הערב בבית משפט השלום בראשון לציון.

מוטי מלכה חשוד כי ניהל תחילה קשר מיני עם המתלוננת בהסכמה, בזמן שהיה ממונה עליה במקום העבודה. על פי ראיות שהגיעו לידי המשטרה, לאחר שהופסק הקשר במאי 2010, מלכה כפה את עצמו על המתלוננת שעברה לטענתה מסכת של הטרדות והתעללויות מצדו.

בנוסף, התעורר החשד כי ראש העיר קיבל שוחד מיני מאם חד הורית בתמורה להנחה בארנונה, ושקיבל שוחד מקבלנים. כך למשל, המשטרה חושדת כי ראש העיר קיבל דירה מאחד הקבלנים עמו היה בקשר בתמורה להטבות שונות.

מלכה מובא לדיון, היום בבית המשפט

פרקליטיו של מלכה, עורכי הדין אבי חימי וציון אמיר, טענו מנגד כי המתלוננת היא זו שחיזרה באופן אובססיבי אחר מלכה – והוא זה שלא רצה אותה. השניים אף ביקשו הערב צו איסור פרסום על שמו של מלכה ועל פרטי החקירה, אך שופט בית משפט השלום אברהם היימן קבע כי במקרה זה "זכות הציבור לדעת וטובת החקירה גוברת על שמירת פרטיותו של החשוד, מאחר שייתכנו מתלוננות וקורבנות נוספות".

בעקבות חשיפת הפרשה הבוקר, הגיעו אל עיריית קרית מלאכי שוטרי יחב"ל, וגם תושבים רבים. אברהם הרשקו, חבר מועצה לשעבר, אמר: "אנשים כבר מתביישים לצאת מקריית מלאכי, אנחנו לא רוצים עיר שכל פעם עולה לכותרות בהקשרים שליליים. כולם ידעו פה על הסיפורים של השחיתויות, יש פה מאפיה שהשתלטה של קרית מלאכי, צריך לעשות פה ועדה קרואה ולנקות את האורוות".

אחת משכנותיה של הנאנסת טוענת שמדובר בעלילה. "אני מכירה אותה הרבה זמן, היא טובה. אל תאמינו לכל השטויות האלה, היא לא התלוננה, היא עובדת במקום טוב. היא בחורה תמימה, אין סיכוי שזה קרה". אושרי, תושב העיר, סיפר ל"הארץ" כי "חשבנו שמדובר במתיחה. לאחר קצב לא שיערנו לעצמנו שדבר כזה יקרה. לדבריו, "העיר הזאת מוזכרת רק בדברים שליליים. פשוט נמאס לנו". רואי, המתגורר בעיר אמר: "אני רוצה להאמין שראש העיר שלנו לא עשה את הדברים הללו, אבל זה לא משנה. התדמית שלנו, מאז משפט קצב, רק צונחת למטה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות