ארגנטינה: בן איבגי יוסגר בגין עבירות השוד בלבד

בית המשפט העליון במדינה דחה את ערעורה של ישראל וקבע כי רוצח נהג המונית הוא בר הסגרה - רק בגין עבירות השוד שביצע בעת חופשה מהכלא

תומר זרחין-צרובה
תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תומר זרחין-צרובה
תומר זרחין

בית המשפט העליון בארגנטינה הכריז אתמול (שלישי) על רוצחו של נהג המונית דרק רוט, משה בן איבגי, כבר הסגרה לישראל בגין עבירת השוד שביצע, אולם לא על עבירות הרצח והבריחה מהכלא. בכך אישר את פסק דינו של בית המשפט המחוזי בארגנטינה ודחה את ערעורה של מדינת ישראל על אי הכרזתו של בן איבגי כבר הסגרה בגין הרצח והבריחה מהכלא. בשל כך בן איבגי צפוי להמשיך לרצות את עונשו רק בגין עבירת השוד.

בן איבגי הורשע ביחד עם ארבל אלוני ברצח נהג המונית דרק רוט בשנת 94. ערעורו לבית המשפט העליון נדחה בשנת 96 ונגזר עליו עונש מאסר של 16 שנה. בשנת 98, במהלך חופשה מהכלא, ביצעו השניים שוד אלים, הם הועמדו לדין, ונגזרו עליהם חמש שנות מאסר בפועל, בנוסף לעונש אותו הם מרצים על הרצח.

בן איבגי נמלט בשנת 2004 מהכלא ונעצר בארגנטינה כמה חודשים לאחר מכן. לאחר מעצרו הגישה ישראל בקשה להסגירו בגין עבירות הרצח, השוד והבריחה מהכלא. ב-2007 הכריז בית המשפט המחוזי בארגנטינה כבר הסגרה רק בגין עבירת השוד. זאת מאחר ועל פי הדין בארגנטינה לא ניתן להסגיר בגין המלטות ממשמורת. בן איבגי לא יוסגר בגין עבירת הרצח מפני שרצח את דרק רוט בהיותו בן 14.5, בעוד שגיל האחריות הפלילית בארגנטינה עומד על 16.

המחלקה הבינלאומית בפרקליטות ערערה לבית המשפט העליון במדינה, באמצעות עורך דין מקומי. בן איבגי בעצמו ערער על עצם הכרזתו כבר הסגרה לישראל. לפני מתן פסק הדין בנושא נמלט שוב בן איבגי ונעצר שוב בשל עבירות אחרות שביצע. בית משפט בארגנטינה גזר עליו עונש מאסר אותו הוא עתיד לסיים לרצות בסוף 2013. על כן, בן איבגי יוכל להיות מוסגר לישראל רק לאחר שיסיים לרצות את עונשו בארגנטינה.

משה בן איבגי בעת מעצרו בארגנטינה

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ