רצח גדי ויכמן בבאר שבע |

תחקיר המשטרה: השוטרת שיקרה - אף ניידת לא הגיעה לזירה לפני הרצח

ממצאי התחקיר מעלים כי שוטרת ופקח עירוני תיאמו גרסאות לפיהן באו לזירת האירוע ולא מצאו דבר; השניים הושעו וחקירת המקרה תועבר למח"ש

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תחקיר ראשוני של המשטרה, שבחן את התנהלות משטרת באר שבע בפרשת רציחתו של גדי ויכמן בבאר שבע בסוף השבוע, מצא בעיית אמינות קשה בדיווח של השוטרת והפקח העירוני וחשד לתיאום גרסאות. מהממצאים עולה כי בניגוד למה שטענו השניים, אף ניידת משטרה לא הגיעה לזירת האירוע בעקבות תלונות השכנים על רעש. כזכור, ויכמן ירד לבסוף לבד מביתו ונדקר למוות.

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יוחנן דנינו, קיבל לידיו את הממצאים הראשוניים לפיהם גרסאות השוטרים בשטח היו שקריות. נוכח הממצאים הראשוניים החליט מפקד המחוז הדרומי ניצב יוסי פריינטי על העברת התחקיר שנעשה במשטרה ליחידה לחקירות שוטרים ועל השעיית השוטרת, מאחר ועולה חשד לעבירה פלילית. החקירה תועבר כבר היום למח"ש.

פריינטי סיפר היום כי עדכן את אלמנתו של גדי ויכמן על התפתחות החקירה ואמר כי לאור ספקות שעלו מגרסאות השוטרת והפקח, מונה צוות מיוחד לחקירת המקרה. לדבריו, "לפי הממצאים הראשוניים ניכרת בעיית אמינות קשה והשוטרים כלל לא הגיעו למקום. לא בטוח שזה היה משנה את סופו של האירוע אבל החלטתי להשעות באופן מיידי את השוטרת מהמשטרה". הוא הוסיף כי "מדובר בכשל חמור באותו אירוע ספציפי... מדובר בשוטרת צעירה, המשרתת מספר חודשים בשירות".

כזכור לאחר האירוע טענה המשטרה כי בשעה 00:15 בליל שישי וכן חמש דקות לאחר מכן, התקבלו שתי שיחות המתריעות על מפגע רעש וניידת נשלחה לאזור ולא גילתה דבר, דיווחה למוקד וסגרה את האירוע. לאחר שעתיים, התקבלו שתי שיחות טלפון שדיווחו על קטטה ודקירות.

הנרצח גדי ויכמן. צילום רפרודוקציה: אלי הרשקוביץ

מוקדם יותר היום הגיע עדן אוחיון בן ה-19, החשוד המרכזי ברצח , לשחזר את המעשה בזירה ברחוב בר ניסן בעיר. מעצרו של אוחיון, שהכחיש בתחילה שהיה בזירת האירוע אך לאחר מכן שינה את גרסתו וטען כי פעל מתוך הגנה עצמית, הוארך אתמול בשמונה ימים.

יתר שבעת העצורים בפרשה הובאו גם הם לזירה כדי לשחזר את שהתרחש שם. העצורה התשיעית, הקטינה החשודה כי היתה עדה לרצח, שוחררה אתמול למעצר בית. קרובי משפחתה של הקטינה אמרו כי "מדובר בילדה תמימה וטובה שהיתה במקום הלא נכון, בזמן הלא נכון. ילדה מבית טוב. כל המשפחה בהלם מזה". בראשית השבוע נעצרו התשעה בתום חקירה סמויה של משטרת מרחב הנגב וימ"ר נגב. כל החשודים שנעצרו הם בני 19 עד 21, למעט הקטינה בת ה-16.

מיד לאחר הרצח פתחה המשטרה בחקירה חשאית, בסיוע אמצעים טכנולוגיים והאזנות לטלפונים ניידים. בשבת חלה התקדמות משמעותית בחקירה, כאשר נמצאה נעלה של החשודה בזירת הרצח. בסיוע ממצא זה, איכוני סלולר ושמועות בין תלמידים בבית הספר שבו לומדת הקטינה, הגיעו אליה החוקרים.

היא נשברה והעידה על שהתרחש. בסיוע העדות ואיכוני הטלפונים הם איתרו את יתר המעורבים, שנעצרו גם הם לאחר שחלקם אותרו בדירות מסתור בבאר שבע. הקטינה שחזרה את הרצח בזירה. כמה מהחשודים טוענים כי לרצח קדמה קטטה, וכן כי ויכמן נדקר בבקבוק זכוכית שבור.

אלמנתו של ויכמן, מיכל לוי, אמרה: "אני מקווה שהם יקבלו את העונש הכי חמור שאפשר, שיירקבו בכלא. גם מי שראה את זה ונתן לזה יד מגיע לו לשלם. לגבי הנערה שראתה את זה, היא לא אמורה לתת לזה יד. אני מקווה שמפה יהיה שינוי, שכולם יבינו שאי אפשר להמשיך ככה מבחינת האלימות". בנוגע לממצאים אודות התנהלות השוטרים בליל הרצח, אמרה לוי כי "הדבר הזה מצער. הם (השוטרת והפקח, י.י) לא מבינים שבגלל הדבר הזה בן אדם נרצח. הם חשבו שזה סתם, ולא האמינו שזה יסתיים ברצח. אסור לזלזל בתלונות של אזרחים. הכול היה יכול להימנע, וזה מה שהכי כואב לי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ