רצח גדי ויכמן |

הפקח טוען: לא שיקרתי; המשטרה כלל לא דיברה איתי אחרי האירוע

הפקח מספר כי בליל הרצח נתן דו"ח לרכב ברחוב בר ניסן, בו אירע הרצח, וכי השוטרת היא זו שקיבלה את הקריאה על הרעש

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניר יגנה

הפקח בעיריית באר שבע שפוטר לפני מספר ימים כי שיקר לכאורה בדיווח כי ניידת משטרה הגיעה לזירת האירוע בו נרצח גדי ויכמן, הציג היום את גרסתו למקורביו. לטענתו, הוא לא שיקר כשאמר שהיה באותו לילה ברחוב בר ניסן, בו אירע הרצח. הוא אמר עוד כי השוטרים כלל לא דיברו איתו לאחר האירוע, וכי השוטרת קיבלה את הקריאה על הרעש, ולא הוא.

"בשעה 11 וחצי נתתי דו"ח לרכב שחנה על המדרכה ברחוב בר ניסן", סיפר הפקח ואמר כי באותה שעה קיבלה השוטרת קריאה על רעש ברחוב, והיא זו שמילאה את הדו"ח. "ב-12 היו לנו כבר ארבע קריאות נוספות. אחר כך, שאלו אותי אם היינו בבר ניסן, אמרתי שכן, כי באמת היינו. המשטרה בכלל לא שאלה אותי. נשאלתי על ידי הפיקוח העירוני. ב-2:30 בלילה, אחרי הדקירה, הגעתי למקום. הוא פשוט מת לי בין הידיים".

בוועד העובדים בעיריית באר שבע דורשים כי הפקח יוחזר מיד לעבודתו. יוסי טהר, יו"ר ועד העובדים בעירייה אמר בשבוע שעבר כי "לא היו צריכים לפטר אותו. הם לא הודיעו לוועד העובדים על הפיטורים". טהר סיפר כי "ביום ראשון הפקח מגיע אליי ואנו נדאג לו לעורך דין ונלך לבית משפט. רוצים להאשים את הש"ג. עשו פה מחטף, פיטרו את הפקח הכי זוטר. מי שאחראי לזה זו המשטרה, ולא הפקחים. אם הם היו משעים אותו עד לתום הבדיקה, זה היה בסדר, אבל היה אסור לפטר אותו, מדובר בטיוח".

בשבוע שעבר פורסם התחקיר הראשוני של המשטרה שבחן את התנהלות תחנת באר שבע בפרשת רציחתו של גדי ויכמן. התחקיר מצא בעיית אמינות קשה בדיווח של השוטרת והפקח העירוני וחשד לתיאום גרסאות. מהממצאים עולה כי בניגוד למה שטענו השניים, אף ניידת משטרה לא הגיעה לזירת האירוע בעקבות תלונות השכנים על רעש. משלא הגיעה ניידת שטיפלה במפגע הרעש, ירד ויכמן מביתו לבדו ונדקר למוות.

שחזור הרצח בב"ש כפי שנראה מחלון ביתה של אלמנתו של ויכמן

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ