משה קצב יצא לחופשה ראשונה מבית הכלא

נשיא המדינה לשעבר שהורשע באונס יצא מבית הכלא מעשיהו לחופשה בת 8.5 שעות, בה ישתתף בחתונת בנו. רעייתו גילה ושני אחיו קיבלו את פניו

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

נשיא המדינה לשעבר, משה קצב, יצא הערב (ראשון) לחופשה ראשונה מאז החל לרצות את עונשו בכלא מעשיהו בדצמבר האחרון. לקצב, שהורשע בביצוע שורת עברות מין ובהן אונס, הוקצבו שבע שעות להשתתף בחתונת בנו, נועם, שאחריה ישוב לתאו. מאורח יותר נענתה המשטרה לבקשתו והאריכה את חופשתו בשעה וחצי נוספת.

שני אחיו של קצב קיבלו את פניו בכניסה למתחם בית הכלא, בעוד רעייתו, גילה קצב, המתינה לו בכלי הרכב. קצב עצמו, לא אמר דבר בעת שיצא משערי בית הכלא כשהוא לבוש בחליפה ומחויך. בני משפחתו של קצב ביקשו להיכנס עם מכוניתם אל מתחם בית הכלא כדי להימנע מסיקור תקשורתי, אולם נענו בשלילה.

בשבוע שעבר דחה בג"ץ את בקשתו של הנשיא לשעבר לקיים דיון נוסף בעניינו. קצב עתר לקיים דיון נוסף בדחיית ערעורו לעליון בנובמבר האחרון, על החלטת בית המשפט המחוזי בתל אביב ששלח אותו לשבע שנות מאסר.

משה קצב ביציאה מבית הכלא מעשיהו בצאתו לחופשה

שופטת בית המשפט העליון, אסתר חיות, דחתה את הבקשה ולא מצאה שבפסק דינו של בית המשפט העליון נקבעו הלכות חדשות או כאלה העומדות בסתירה להלכות קודמות, שבין השאר, מהוות תנאי לקיום דיון נוסף.

קצב ביסס את בקשתו לקיים דיון נוסף סביב ארבעה נושאים מרכזיים, ובין השאר טען כי בית המשפט העליון טעה כאשר דחה את טענתו על שפיטה מוקדמת מצידה של התקשורת ודיבור ב'שני קולות' מצד התביעה.

בינואר האחרון, זכה הנשיא לשעבר לביקור ראשון מצד קרוב משפחה, לראשונה מאז החל לרצות את מאסרו. קצב לא ראה מבקרים עד אז בשל סירובו ללבוש מדי אסיר כפי שמתחייב בזמן ביקור של עו"ד או משפחה. שירות בתי הסוהר הסכים לפשרה, לפיה קצב ילבש מעיל אסירים עם תגית של השב"ס, מעל לבגדים האזרחיים. המעיל הוא חלק ממדי האסירים, המקבלים אותו בעונת החורף. אחיו של קצב, ליאור, אישר כי אכן נפגש עמו אך סירב להוסיף על פרטי הפגישה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ