התביעה במשפט מעוז: האח ניר מעולם לא היה חשוד ברצח

דניאל מעוז, שמואשם ברצח הוריו לפני כשנה בירושלים, סולק מהדיון בשלב הסיכומים של משפטו לאחר שהתפרץ לעבר אחיו: "חתיכת אפס, הוא הרוצח"

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עוז רוזנברג

שלב הסיכומים במשפטו של דניאל מעוז, שמואשם ברצח הוריו נח ונורית מעוז בביתם בירושלים לפני כשנה, נפתח הבוקר (ראשון) בבית משפט המחוזי בירושלים. לאחר שהנאשם טען בחקירתו כי אחיו ניר הוא הרוצח, אמר הבוקר ראש צוות התביעה במשפט, עו"ד יובל קפלינסקי, כי "המשטרה לא חשדה שניר מעוז הוא הרוצח, אף לא לרגע אחד. אני ליוויתי חלק מהחקירה ואומר לעם באחריות - לא היה חשד כזה לרגע אחד. לא היה לזה קצה קצהו של אינדיקציה או ראיה".

הבוקר המשיך דניאל מעוז לטעון שאחיו הוא הרוצח, ואף הטיח ביקורת בתקשורת, שלדבריו "לא עשתה את עבודתה כראוי", זאת מאחר שפנתה נגדו. לדבריו, "יש כתבים ששכחו לעשות את תפקידם. העיתונאים צריכים לשאול את עצמם כיצד ניר אחי, שהוא שוטר במשטרת ירושלים, נחקר במשטרת ירושלים? אני חוזר ואומר: ניר הוא הרוצח".

עו"ד קפלינסקי הגיב על דבריו ואמר כי "הגרסה של ניר כרוצח... מתרסקת אל מול ההיגיון הסביר. גרסת הרוצח דורשת לוליינות משפטית וחוקית". בשלב מסוים דניאל מעוז סולק מהאולם לאחר שהתפרץ לדבריו של עו"ד קפלינסקי בצעקות. "הוא מסכן?", קרא לעבר אחיו ניר שיושב באולם, "מסכנים ההורים שלי. חתיכת אפס, הוא הרוצח. תנו חיבוק לרוצח".

דניאל מעוז בבית המשפט המחוזי בירושלים, בחודש שעבר

בחודש שעבר העיד דניאל מעוז בשלב החקירה הנגדית וטען כאמור כי אחיו ניר הוא הרוצח. לפי עדותו, הוא היה עד לרצח ואף נאבק באחיו, אך נמנע לגלות זאת מחשש כי אחיו ניר יחשוף את היותו (של דניאל) פדופיל. בתגובה לעדותו אמר השופט צבי סגל: "התשובה שלך היא בלתי הגיונית. אני מחפש את הלוגיקה בתשובה שלך. אתה מתחמק מהתשובות ואתה יודע את זה!". את הדברים אמר נוכח טענת מעוז כי לא סיפר לאיש שאחיו הוא הרוצח, מאחר שפחד כי יפגע באדם נוסף אם יגלה את זהות הרוצח. "כשאני מדבר אתה שותק", אמר סגל כשמעוז ניסה להשיב לו. "איך אתה מסיק שאם אתה תשתוק הוא לא יבצע רצח נוסף? הרי לטענתך הוא כבר ביצע רצח".

השופט סגל פנה לנאשם והטיח בו: "ההסברים שלך הם כאלה שהמסקנה שלך היא שיש לו מסוגלות לבצע רצח, אתה מפקיר את הוריך לידיו. לא רק שלא מנעת את זה, אלא אחרי שהוא ביצע את הרצח ובורח מהבית - ואתה העד היחיד שראה את זה - אתה לא מספר כי אתה חושש כשהוא יבצע רצח. כאן אני נתקע עם ההיגיון. ממה מפחדים יותר - מרוצח שמסתובב חופשי או מרוצח עצור?". "אני מודה ומתוודה", הוסיף. "אנחנו לא מקבלים הסבר משכנע".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ