סנגוריו של דניאל מעוז זנחו את גרסתו לפיה אחיו ניר רצח את הוריהם

בסוף השבוע התגלה כי מעוז טען בעבר שמצא פתק ובו איומים כלפיו אם ייחשף הרוצח. הפרקליטות: הוא כתב את הפתק, שמתאים לגרסתו הקודמת

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עוז רוזנברג

פיצול ראשון בין גרסתו של דניאל מעוז, הנאשם ברצח הוריו, נורית ונח מעוז, לבין זו של פרקליטיו התגלע היום (שני) בבית המשפט המחוזי בירושלים. במסגרת סיכומי ההגנה במשפט אמר פרקליטו של מעוז, עו"ד דוד ברהום, כי אינו יכול עוד לדבוק בגרסתו האחרונה של מרשו כי אחיו ניר הוא זה שרצח את ההורים. זאת, לאחר שבסוף השבוע האחרון נודע לסנגורים כי לפני כמה חודשים מצא דניאל מעוז בתאו פתק ובו נכתבו איומים כלפיו וכלפי בני משפחתו, אם יחשוף את זהות הרוצח. "דני יא הומו", נכתב בפתק, "אם תגיד את האמת נשחט אותך כמו ששחטנו את הורים שלך. תמשיך להיות ילד טוב. שלא נגמור גם על אחותך הלסבית ועל אחיך המניאק".

לדברי ברהום ועו"ד ארז בר צבי – המייצגים את דניאל מעוז – הופעתו של פתק זה משנה את התמונה שכן לא ניתן יותר לטעון כי האח ניר הוא האחראי לרצח. מעוז טען היום כי אינו מכיר את זהות המאיים וכי העביר את הפתק לקצין המודיעין של בית המעצר מיד לאחר שזה הגיע לידיו. גם בפרקליטות אמרו היום כי הופעתו של הפתק מערערת את גרסתו האחרונה של הנאשם, והרביעית במספר. לדברי עו"ד יובל קפלינסקי, ראש צוות התביעה בתיק, את הפתק כתב מעוז עצמו מאחר שהתאים לגרסתו השלישית - לפיה היו בבית אנשים שלא הכיר והוא נאבק בהם. אולם לדבריו, לאחר שצצה הגרסה הרביעית השתנה האינטרס שלו שלא להזכיר את קיומו של פתק זה.

הימצאותו המפתיעה של הפתק אף ערערה את ביטחון הסנגורים בנאשם אותו הם מייצגים. בבית המשפט הודה ברהום, כי עדכן את הנאשם לפני הדיון כי חדל לדבוק בגרסתו כי אחיו הוא הרוצח וימשיך לייצגו בטענה כי לא ידוע למעשה מה אירע בזירת הרצח. ברהום ניסה היום לטעת בשופטים ספק סביר באשר לאשמתו הבלעדית של דניאל מעוז ברצח הכפול. "יש כל מיני אפשרויות לגבי מה קרה בבית משפחת מעוז בליל הרצח", אמר ברהום. לדבריו, "ייתכן ודניאל היה שותף לכך בדרך זו או אחרת, אולי בתכנון, מה שמסביר את (החיפושים) במחשב, אבל לא בביצוע. אולי בדרכים אחרות. אבל אין דרך לדעת". הוא נתלה בטיוטת הדו"ח של ראש המכון לרפואה משפטית באבו כביר, פרופ' יהודה היס, אשר קבעה כי נעשה שימוש בשתי סכינים בליל הרצח. אולם יש לציין כי בדו"ח הסופי חזר בו היס ואמר כי נעשה שימוש בסכין אחת בלבד.

אלא שהשופטים הטילו ספק לא מוסתר בגרסה הזאת של ההגנה. "לא יכולה להיות היתכנות אחרת חוץ מאשר ניר, לטעמו (של דניאל מעוז, ע"ר), או אדם אחר שאיננו ניר", אמר השופט צבי סגל, ראש ההרכב בדין. "ולכן כל זמן שמדובר בשתי סכינים אז, אל"ף, או שאחד דקר בשתי סכינים או ששניהם דקרו עם סכינים. אבל השני זה הנאשם. הכול באופן תיאורטי. זה לא שהיו שניים אחרים בזמן שהוא ישב בשירותים, רק שניים היו בדירה. אי אפשר להפריד את חלקו באירוע".

דניאל מעוז בבית המשפט, בחודש שעבר

"יש פה ראיות, פאזל, יכול להיות שהוא לא מושלם", אמר ברהום. "אבל מחובתי להראות לבית המשפט כיצד על סמך הראיות אפשר לתת לבית המשפט הסבר אחר. אם בית המשפט דוחה את הגרסה שניר הוא הרוצח הוא עדיין נשאר עם התנהגות בעייתית של נאשם אבל גם עם חוות דעת של פתולוגים שאומרים שיש שתי סכינים. יש פה חור שחור". בתגובה אמר השופט משה דרורי: "אז בוא תגיד שהוא לקח שני שכירי חרב שיהרגו את הוריו, למה לא? להמציא המצאות אין גבול". על כך השיב עו"ד ברהום כי הוא "לא יודע לומר מה באמת קרה שם".

בשיח בין הסנגור לשופטים ישב דניאל מעוז בשקט על דוכן הנאשמים. בתום הדברים שיגר פתק לסנגוריו בבקשה כי יקריאו דברים שיש לו לומר כסיכום למשפט. "אני שלפתי את הסכין מאבי השחוט שמוטל על הרצפה ואז זרקתי אותה על הרצפה, לאחר מכן שטפתי אותה למעלה. שלפתי כסף מארנקו של אבי המנוח ועברתי מגרסה 3 ל-4. לגבי הציפורניים אני לא זוכר, אני חושב שזה מנגנון הדחקה", הקריא עו"ד בר צבי מדבריו של מרשו. "אם יש פה רצח מתוכנן, למה נסעתי וחזרתי? למה לא נשארתי במקום וניקיתי את כל הראיות?".

יש לציין כי איש מבני משפחתו של הנאשם לא בא לבית המשפט היום. ממרכז נגה לנפגעי עבירה המלווה אותם בתיק נמסר בשמם כי הם "החליטו לא להגיע לדיון היום בבית המשפט. שקריו הנמשכים של הנאשם, הגדישו את הסאה. בני המשפחה מרגישים כי רוצחם של נורית ונח מעוז ז"ל שב ומתעלל בהם באכזריות אין קץ".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ