איתי בן דרור, רוצח שלושת ילדיו, נשלח ל-3 מאסרי עולם

בית המשפט המחוזי בפ"ת לא קיבל את בקשת בן דרור לענישה מופחתת בשל הפרעה נפשית. גרושתו הביעה סיפוק מהחלטת השופטים

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

בית המשפט המחוזי בפתח תקווה גזר היום (שלישי) שלושה מאסרי עולם על איתי בן דרור שהורשע לפני כשנה ברצח שלושת ילדיו בנתניה. בנוסף יפצה בן דרור את גרושתו לילך שם טוב בחצי מיליון שקלים. השופט אברהם טל דחה את בקשתו של בן דרור להקלה בעונשו וגזר עליו מאסר עולם בגין כל אחד ממעשי הרצח שביצע.

לילך שם טוב, גרושתו ואם הילדים שנרצחו, נכחה באולם עם משפחתה וחברים נוספים. היא לא הסתירה את סיפוקה מגזר הדין וכששמעה את ההחלטה על 3 מאסרי עולם צעקה "יש!" בסיום הדיון צעקו בני המשפחה לעבר בן דרור כי "העונש האמיתי שלך יהיה בכלא" ו"שתינמק בכלא".

שם טוב הוסיפה כי "הרגשות כרגע לא פשוטים בכלל. זה סיום של סרט מאוד קשה בחיי. יש הרבה לחץ ומועקה אבל יש צדק והוא נעשה היום. זו היתה השאיפה שלי - שהוא יקבל שלושה מאסרי עולם - ואני מאוד מקווה שהוא יינמק בתוך כותלי הכלא ושאני לא אשמע ממנו יותר". היא התייחסה גם לבקשתו של בן דרור לעלות לקבר הילדים וענתה ש"על גופתי המתה. הוא לא יעלה לקבר הילדים ואני אנסה למנוע את זה בכל דרך".

לילך שם טוב, גרושתו של בן דרור ואם הילדים שנרצחו, היום בביהמ"ש

רונית פוזנצקי, פרקליטה במחוז מרכז שליוותה את התיק אמרה בסיום כי "איתי בן דרור הורשע ברצח שלושת ילדיו וביהמ"ש גזר עליו שלושה מאסרי עולם מצטברים. אין כאן שאלה של מרוצים, מדובר במקרה טראגי ועצוב והענישה מתבקשת במקרה כזה. ביהמ"ש קבע היום שהילד הוא לא רכושו של אף אדם, גם אם מדובר באביו".

בן דרור הורשע ביולי 2011 ועל פי הודאתו ברצח שלושת ילדיו כמעט שנה לאחר שהוגש נגדו כתב אישום, ומבלי שנשמעו עדויות במשפט. העיכוב בגזר הדין נבע מטענתו של להפרעה נפשית, ובקשתו שהתקבלה להישלח לבדיקה פסיכיאטרית.

בן דרור אמנם הודה בפני השופטים ברצח שלושת ילדיו, אך לצד זאת הכחיש פרטים רבים מכתב האישום הנוגעים לתכנון הרצח ולשאלת כוונתו להתאבד. בין היתר, טען סנגורו, עו"ד רן אלון מהסנגוריה הציבורית, כי בן דרור תכנן את המעשים רק שבוע לפני האירוע ולא חודש לפניו, והכחיש כי ביצע את הרצח דווקא ביום ההולדת של גרושתו מתוך כוונה לנקום בה.

הסנגור טען כי כוונתו הראשונית של בן דרור היתה להתאבד, ורק שבוע לפני המעשה החליט לרצוח את ילדיו. הוא טען כי את הסכינים, שעל פי האישום רכש כדי לבצע את מעשי הרצח, קנה למעשה לצורך ההתאבדות. כך טען גם לגבי כדורי השינה והמשקאות האלכוהוליים שאגר.

הרצח המשולש אירע ב-24 ביולי 2010. בן דרור, תושב נתניה שהיה אז בן 38 רצח את שלושת ילדיו, עומר (10), רוני (8) ואור (5) בעת ששהו בדירתו בשעה שגרושתו חגגה את יום הולדתה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ