ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

עשרות נשים מהעיר טירה הפגינו הערב (ראשון) במרכז העיר בעקבות הרצח המזעזע שאירע בעיר אמש. על פי החשד צעיר בן 19 רצח את אחותו, בת 22, בדקירות סכין.

אימאן עבד אלחיי הגיעה לבית המשפחה אתמול בשעות הערב המאוחרת. אחיה, שהמתין במקום, התווכח עמה בגין התנהלותה וחזרתה בשעה מאוחרת. על פי החשד, האח נטל סכין ודקר אותה בכל חלקי גופה. הצעירה פונתה במצב אנוש לבית החולים בכפר סבא ושם מתה מפצעיה.

כוחות המשטרה שהגיעו לזירה החלו בסריקות ואיתרו את האח כשהוא מסתובב בעיר ועל בגדיו סימני דם. סנגורו, עו"ד איהאב ג'לג'ולי, אמר בשיחה ל"הארץ" כי הצעיר קושר את עצמו לאירוע אך הסביר כי לא היתה לו כוונה לרצוח את אחותו: "הוא מודה שתקף אותה אך לא התכוון לרצוח אותה, וזה קו הגנה שאנו נתמקד בו. אין ספק שמדובר בטרגדיה, במיוחד שהבן החשוד הוא יחיד בן ארבע בנות וברגע של זעם המשפחה איבדה שניים".

הרצח גרם לזעזוע ביישוב ופעילות בנעמ"ת וארגוני נשים יצאו להפגנה ספונטנית במרכז העיר, בעקבות עצומה וקריאה להפגנה בפייסבוק. "לא לאלימות" ו"אסור לשתוק על פשעים כאלה", כתבו הנשים על פלקטים שהחזיקו. מיסם ג'לג'ולי, יו"ר מועצת נעמ"ת באזור המשולש הדרומי, אמרה בהפגנה כי "זהו צעד ראשון שבו נשות טירה שוברות את השתיקה ואומרות באופן ברור שאסור שמעשה כזה יתקבל בהבנה בחברה הערבית".

הנרצחת, אימאן עבד אלחיי. באדיבות אתר אל ערב

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות