סנגורה של האם החשודה ברצח: "היא סבלה ממצב כלכלי קשה"

לפי החשד, האם דקרה למוות את ילדיה, בני חודשיים, 4 ו-8, משום שסבלה מדיכאון אחרי לידה. "היו לי קולות בראש שאמרו לי לעשות זאת", סיפרה

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניר יגנה

שלושה ילדים קטנים, בני משפחה אחת, נדקרו היום (רביעי) למוות בביתם ביישוב רהט. כוחות הצלה שהגיעו לבית מצאו בו שניים מהילדים, בן 8 ובת 4, ללא רוח חיים. אחותם, תינוקת בת חודשיים, הובהלה למרפאה המקומית ושם נקבע מותה. ילדה נוספת, בת שלוש, פונתה לבית החולים סורוקה במצב קל.

משטרת רהט עצרה את אם הילדים בחשד למעשה ושלחה אותה לבדיקות רפואיות, כולל בדיקה פסיכיאטרית. בעיריית רהט סיפרו כי האם, כבת 30, לא מוכרת לרשויות הרווחה. זמן קצר לאחר המקרה הגיעו לאזור הבית שבשכונה 7 ברהט מאות מתושבי המקום.

אחד מבני המשפחה סיפר שנכנס אל הבית ומצא שם את הילדה בת הארבע ללא דופק. "צוותים של מד"א הגיעו וטיפלו בשני הילדים האחרים. האם החשודה יצאה מהבית כשהיא מניפה את הידיים ומשתוללת", סיפר.

זירת הרצח ברהט, היום

סגן ניצב דוד שריקי, קצין חקירות במרחב נגב, סיפר כי אחד מבני המשפחה דיווח למשטרה על גופה שנמצאה בבית, וכי השוטרים שהגיעו למקום הבחינו בשתי גופות של ילדים קטנים. "הם הזדעזעו ממה שהם ראו", הוסיף, ואמר כי בעלה של האשה מצוי בהלם בעקבות האירוע.

שריקי סיפר כי מחקירה ראשונית עלה כי הרצח התרחש עם שובם של הילדים ממוסדות החינוך, וכי בבית נמצאה סכין גדולה. השוטרים שהגיעו לאזור האירוע ראו את החשודה כשהיא מנסה לפגוע בעצמה, ובמשטרה חושדים שביצעה את המעשה כי סבלה מדיכאון שאחרי לידה.

"אנו עדיין מנסים לברר את המניע לרצח", הוסיף, "המשפחה לא מוכרת למשטרה או לשירותי הרווחה מאירועי אלימות קודמים". החשודה ברצח אמרה לקרובי משפחתה כי "היו לי קולות בראש שקראו לי לעשות את המעשה הזה".

חוקר משטרה מחוץ לזירת הרצח ברהט, היום

סנגורה של החשודה, עו"ד תמיר מרום, אמר כי מרשתו נמצאת במצב נפשי גרוע. "ככל הידוע לנו, המצב הסוציו-אקונומי שלה לא טוב והיא סובלת מבעיות נפשיות", אמר.

ראש העיר רהט, פאיז אבו-סייהבן, אמר ל"הארץ": "מדובר בטרגדיה. הם משפחה נורמטיבית שלא מוכרת לשירותי הרווחה. האבא הביא פרנסה לילדים שלו. אנחנו לא יודעים מה בדיוק קרה, זה התרחש בשניות. אנחנו נכנס את כל מנהלי מחלקות החינוך בעיר כדי לדון במצב ובמה שקרה כאן. בשעות הצהרים הגיעו למשפחה פסיכולוגים ואנשי מחלקת החינוך כדי לתמוך ולעזור".

קרובי משפחתה של האם סיפרו כי היא ובעלה היו זוג רגיל לחלוטין. "אנו לא יודעים מה נכנס בה ולא מבינים מה פשר הרצח הזה", אמרו, "לא היתה ביניהם שום אלימות בעבר, ומעולם לא שמענו על משהו שקרה ביניהם".

אביה של החשודה סיפר כי "זוהי אשה תרבותית. לא חסר לה כסף ובעלה עובד. לא האמנתי ששמעתי את זה. אמרו לי שהבת שלי הרגה את הילדים שלה, אמרתי שזה שמועות, שזה לא יכול להיות. אני לא מבין איך זה יכול להיות". האב סיפר גם כי כששמע על המתרחש רצה להיכנס לבית של בתו ואף לפגוע בה כדי לעצור אותה, אולם זה היה מאוחר מדי ואנשים שהיו בסביבה מנעו ממנו מלהיכנס.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ