הליכוד התיר למורשע בפרשת החניונים להתמודד בתל אביב

בית הדין העליון במפלגה הפך החלטה קודמת של יו"ר ועדת הבחירות המרכזית בליכוד וקבע כי ישעיהו דרורי יוכל להתמודד על ראשות סניף יד אליהו

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אילן ליאור
אילן ליאור

בית הדין העליון של הליכוד התיר לישעיהו (שייקה) דרורי, שהורשע במרמה והפרת אמונים ב"פרשת החניונים", להתמודד לראשות אחד מסניפיה של התנועה בתל אביב. בכך, הפך בית הדין החלטה של השופט המחוזי בדימוס יהושע גרוס, יו"ר ועדת הבחירות המרכזית של הליכוד. גרוס קבע כי בעבירה שביצע דרורי יש קלון ולכן, לפי חוקת הליכוד, הוא אינו יכול להיות חבר בתנועה ולהתמודד על תפקיד בשורותיה. בעמדתו של גרוס תמך היועץ המשפטי של הליכוד, עו"ד אבי הלוי.

דרורי, בן 74, הציג את מועמדותו ליו"ר הנהלת סניף יד אליהו, המונה כ-700 חברים. נגדו מתמודד עו"ד שי אלוני, בן 40, המשמש יו"ר מועצת הסניף. דרורי חבר בליכוד כ-50 שנה ובעבר כיהן בין היתר כיו"ר איגוד ערים דן לאיכות סביבה וביוב ודירקטור בחברות ציבוריות, ובהן התאגיד העירוני "אחוזות החוף".

בסוף אוקטובר 2011 הרשיע אותו בית המשפט המחוזי בתל אביב, על סמך הודאתו, במרמה והפרת אמונים. השופט גלעד נויטל גזר עליו 450 שעות עבודות שירות וקנס בסך 15 אלף שקלים. דרורי הודה בכתב אישום מתוקן, לפיו סייע לשנות את שיטת המכרזים של "אחוזות החוף" למסירת חניונים, כדי להיטיב עם מקורבו, ראובן גרוס. דרורי מסר בתגובה כי העתירה נגד מועמדותו היתה ניסיון "לגנוב את הבחירות". הוא ציין כי אלוני הפסיד בהתמודדות למועצת הסניף ולאחר מכן ניסה לזכות בתפקיד יו"ר ההנהלה באמצעים פסולים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ