עמי פופר הועבר מבית הכלא לאחר שהתנכל למשה קצב

פופר, שרצח שבעה פלסטינים, אסר על קצב לאכול עם אסירים אחרים והחרים לו כסא אורטופדי. אסירים מרחו דבק על קירות תאו של הנשיא לשעבר

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

עמי פופר, שמרצה עונש מאסר בגין רצח שבעה פלסטינים, הועבר היום בבוקר (שני) מכלא מעשיהו לכלא איילון בשל התנכלויות לנשיא לשעבר משה קצב, המרצה את מאסרו באגף של פופר. בחודשים האחרונים, מאז עזב ח"כ לשעבר שלמה בניזרי את האגף התורני בכלא מעשיהו, התחזק כוחו של עמי פופר באגף וזה ניצל את המצב כדי ל"לסגור חשבונות" עם הנשיא לשעבר, שכלוא בתא הסמוך לזה של פופר, ולהטריד אותו.

האירוע המשמעותי ביותר התרחש בערב ראש השנה כאשר קצב ישב עם שאר האסירים בשולחן החג, ופופר הורה לו לקום מהשולחן ולשבת בשולחן נפרד. מאז אותה תקרית, נאלץ קצב לאכול לבדו בשולחן צדדי ובנפרד משאר האסירים.

בתקרית נוספת, כסא אורטופדי שהיה בתאו של קצב, אותו השאיר שלמה בניזרי בעת שחרורו, נלקח על ידי פופר ואנשיו. בימים האחרונים מרחו אסירים דבק, שלקחו ממלכודת עכברים, על קירות תאו של קצב.

משה קצב ביציאה מבית הכלא מעשיהו בצאתו לחופשה

בעבר התלונן קצב בפני מנהלי הכלא על ההטרדות החוזרות ונשנות. בעקבות כך נערכה שיחה עם פופר, בה הוזהר על ידי מפקדי הכלא שאם ימשיך בהטרדת קצב הוא יועבר למתקן כליאה אחר.

היום, לאחר שהבינו מפקדי הכלא שההטרדות נמשכות, הם הורו לפופר לאסוף את חפציו והעבירו אותו לכלא איילון. משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה: העברת אסירים בין בתי הכלא היא דבר שגרתי ואנחנו לא מתכוונים להתייחס למקרים ספציפיים.

הבוקר, עשרה חודשים בלבד מאז החל לרצות את עונשו בכלא מעשיהו על שני מעשי אונס ועבירות מין נוספות, הגיש קצב בקשה לחנינה. את הבקשה הגישה לנשיא פרס אשתו של הנשיא לשעבר, גילה, אולם הסיכויים כי תידחה גדולים.

עמי פופר מרצה עונש של שבעה מאסרי עולם לאחר שב-1990 רצח שבעה פועלים פלסטינים. פופר, אז בן 21, הגיע לצומת גן הוורדים שבראשון לציון כשהוא לבוש במכנסיים צבאיים שגנב מאחיו החייל. הוא דרש מכמה פועלים ערבים שהמתינו במקום להסתדר בשורה ולהציג לו תעודות מזהות.

כמה דקות לאחר מכן כיוון אליהם רובה גליל - שנלקח גם הוא מהאח - וירה בהם 140 קליעים. שבעה מהם מתו במקום, 11 נפצעו קשה ובינוני. פופר עצמו נמלט מהמקום במכוניתו של אחד מהפועלים. שבעה חודשים לאחר הרצח, הודה פופר במעשה. לדבריו, עשה זאת משום שנאנס בגיל 13 על ידי גבר ממוצא ערבי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ