השר מיכאל איתן ליועמ״ש וינשטיין: הטל קלון על ליברמן

לראשונה יוצא גורם בליכוד נגד השר שהואשם. "הסרת הקלון תטיל קלון כפול ומכופל על מדינת ישראל ועל הנורמות שבהן פועל השירות הציבורי שלנו", כתב

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

השר מיכאל איתן פנה ליועץ המשפטי, יהודה וינשטיין, בדרישה להטיל קלון על שר החוץ, אביגדור (איווט) ליברמן. איתן, הדמות הראשונה מהליכוד שיוצאת נגד ליברמן בעקבות ההחלטה להגיש כתב אישום נגדו, כתב לוינשטיין שהתנהלותו של ליברמן בפרשת השגריר בן אריה מחייבת אותו לדרוש מבית המשפט להטיל קלון על ליברמן.

היום נפגש וינשטיין עם גיורא אדרת, עורך דינו של ליברמן, לדיון על פרשת השגריר. עם הגשת התפטרותו אתמול, ליברמן הכחיש את הדיווחים בדבר כוונתו לסיים את ההליך בהסדר טיעון אך הוסיף שאינו פוסל דבר. בצאתו מהפגישה עם וינשטיין אמר עו"ד גיורא אדרת לכלי התקשורת: "יש הסכמה שצריך לנהל את הנושא הזה בצורה מהירה ולעשות ככל הניתן שהדיונים, הטיפולים, הכל יהיה מהיר ולא יגזול הרבה זמן. שמענו, השמענו אופציות שונות, טרם התקבלו החלטות".

איתן, שכשל בהתמודדות ברשימת הליכוד לכנסת הבאה, היה מהבודדים שהביעו בגלוי את התנגדותו לאיחוד בין הליכוד וישראל ביתנו. גם עכשיו איתן חריג בהתבטאיותיו. רוב הבכירים בליכוד סירבו לדבר על נושא ליברמן לציטוט או שלא לציטוט. אלה שכן דיברו אמרו אתמול שהסקרים שיערכו בימים הקרובים יכריעו אם להשאיר את ליברמן בקדמת הבמה, או להסתיר את נוכחותו בקמפיין.

איתן לעומת זאת יצא למתקפה ישירה על ליברמן. "אין חולק על כך כי השגריר בן אריה מעל בתפקידו כאשר מסר לליברמן פרטים סודיים בעניין חיקור דין שהתקיים בעניינו של ליברמן בבלארוס. השגריר עשה זאת בצורה מתוכננת, ביודעין, תוך שהוא מפר את חובתו למדינה ומחבל בחקירת המשטרה, על מנת למצוא חן בעיני ליברמן, בבחינת שלח לחמך על פני המים", כתב .

אביגדור ליברמן בעת הגשת התפטרותוצילום: אלכס קולומויסקי, "ידיעות אחרונות"

"דומני, שאין גם חילוקי דעות כי בעשותו את המעשים הללו הפך בן אריה למועמד בלתי כשיר ואפילו מסוכן בכל הקשור לייצוגה של מדינת ישראל בתפקיד בכיר. בהפרת חובת נאמנותו למדינה ולחוקיה, הפך השגריר לסיכון ביטחוני, אשר היתה לו גישה רחבה לחומרים מסווגים הנוגעים לביטחון המדינה, לביטחון הפנים וליחסי החוץ שלה וברור היה לליברמן כי הוא פסול מלכהן בתפקיד שגריר של מדינת ישראל".

לדברי השר איתן, "ברור כי אילו היה מדובר בפגם דומה בנאמנותו של כל אדם אחר, היה פוסל אותו ליברמן מיד, לא רק זאת, ליברמן ידע כי אם יחשוף את המידע שבידו בפני הגורמים המוסמכים, יישלח בן אריה לכלא ולא לשליחות לאומית בלטביה. אך הפעם בחר ליברמן לשתוק ולאפשר את מינויו על רקע העדפת האינטרס האישי שלו על פני הנאמנות למדינה. להערכתי בחירה זו באה לא רק כתגמול על שירותים אישיים שקיבל, אלא גם במבט צופה אל פני עתיד, בכוונה לקבל שירותים דומים גם בהמשך.... הסרת הקלון מליברמן תטיל קלון כפול ומכופל על מדינת ישראל ועל הנורמות שבהן פועל השירות הציבורי שלנו. אני קורא לך לדחות מכל וכל את הבקשה למחיקת הקלון ולפעול בבית המשפט להטלת קלון בגין העבירה בה הגשת כתב אישום".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מתוך "אלביס". בלי גילויים סנסציוניים

כמי שהיה עד לתופעת אלביס בשנות ה-50, אני ממליץ על צפייה בסרט

Myvatn, Iceland

הרוחות כמעט העיפו אותנו, הנוף פיצה על הכל: טיול בצפון איסלנד

הזמרת תמר אייזנמן
תל אביב 
תא
תא
מוסיקה
מוזיקה

"אני לא בת 21 שבאה לכבוש את התפוח הגדול. באתי לתת בו ביס"

סינר פמיניסטי

RBG מתהפכת בקברה, אבל לא יכולה לעשות הרבה כקישוט לחדר

מרק יוגורט, זוקיני, שום ושקדים

זריקת מרץ מרעננת בקיץ חם ולח: מתכונים למרק קר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ