אמה של הצעירה שזוהתה לכאורה כאלכסנדרה ברנדט נעדרת זה יומיים

בדיקות דנ"א שנערכו לצעירה שנטען כי היא הנערה שנעלמה לפני 20 שנה לא הניבו תוצאות חד משמעתיות. במשטרה מבקשים לקחת דגימות מהאם הנעדרת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

התפתחויות נוספות בפרשת אלכסנדרה ברנדט שנעדרת זה 20 שנה. לאחר שאמה של אלכסנדרה טענה בשבוע שעבר כי ראתה אותה באירוע משפחתי, בדיקות דנ"א שנעשו לאחותה של הנעדרת, לילך טליה, ולאשה המתגוררת באשדוד שנטען כי היא אלכסנדרה - לא הצליחו להתיר את הסבך. מהבדיקה לא ניתן היה לקבוע באופן חד משמעי שאכן מדובר באחיות. כעת מתברר כי אמה של הצעירה מאשדוד נעלמה לפני יומיים, והמשטרה מחפשת אחריה כדי לקחת גם ממנה דגימת רקמות.

הסיפור, שנחשף לפני שבוע בערוץ 10, החל כאשר אמה של אלכסנדרה, תהילה, הגיעה לפני כמה חודשים לחתונה שנערכה ברמת גן – שם ראתה אשה בשנות ה-30 לחייה, שלדבריה נראית בדיוק כמו בתה אלכסנדרה, שנעדרת מאז שנת 1994. האם פנתה אל האשה, אותה זיהתה כבתה, וניסתה לשוחח עמה, אולם זו הכחישה שהיא בתה ועזבה את האירוע. לאחר שהמשטרה נכנסה לתמונה, הסכימה האשה לעבור סדרת בדיקות שיוכיחו את צדקת דבריה. במקביל, העבירה משטרת אשדוד את הטיפול בחקירה למשטרת מחוז תל אביב.

במשטרה דרשו מתהילה ברנדט, שהחליפה את שמה מסווטלנה, לבצע בדיקת דנ"א כדי לקבוע האם היא אמה של האשה מאשדוד, אולם היא סירבה לעשות כן. בשל כך, החליטו החוקרים לקחת דגימת רקמות מאחותה של אלכסנדרה, לילך טליה. תוצאות הבדיקה לא היו חד משמעיות והחוקרים מתקשים לקבוע אם השתיים הן אחיות. אנשי המעבדה הסבירו כי בבדיקת רקמות בין אחים ייתכנו בעיות ומכאן חוסר ההתאמה המוחלט.

בנוסף לסירובה של תהילה לעבור בדיקת רקמות, מזה יומיים נעדרת, כאמור, אמה של האשה מאשדוד. בתה אמרה לחוקרים כי אינה יודעת היכן היא, ובמשטרה מנסים לאתר אותה על מנת לקחת ממנה דגימת רקמות שתסייע לפתור את הפרשה.

אלכסנדרה ברנדט, בגיל 11

לילך טליה העלתה בעמוד הפייסבוק שלה סטטוס המביא את גרסתה לאירועים. "אמא שלי זיהתה את האישה בתור אחותי, אבל חשוב לציין שעברו כמעט שנתיים עד שהחלטתי לערב את המשטרה. להבדיל ממה שכתוב בתקשורת, לאימא שלי אין קשר עם המשטרה, האמון שלה במשטרה נעלם לפני 18 שנה", מספרת לילך.

אחותה של אלכסנדרה מתארת את המפגשים שלה ושל אמה, עם האשה שהם טוענים שהיא אלכסנדרה: "לפני שדיברתי עם המשטרה, אמא שלי ניהלה שיחת טלפון עם הבחורה ושאלה אותה אם היא אלכסנדרה. האשה ניתקה את הטלפון בבהלה. לאחר מספר חודשים אמי התקשרה בשנית, הפעם השיחה התנהלה במשך שעה וחצי. במהלך השיחה אמי אמרה שהיא יודעת שהיא בתה הנעדרת. בתגובה לכך האשה שאלה את אמי למה היא לא ניגשה אליה באירוע. אמא שלי הסבירה כי הבחינה שהיא בהריון מתקדם ולא רצתה לגרום נזק לעובר. במהלך השיחה האשה שאלה גם עלי ובסופה אמי אמרה לה שהיא לא רוצה ללחוץ עליה, אך נתנה לה את מספר הטלפון שלה. האשה אמרה שהיא כבר רשמה את הטלפון בפעם הקודמת שהתקשרה.

"לאחר כחצי שנה אמי עדכנה אותי בפרטי הסיפור. החלטתי לברר את העניין כדי לוודא שאמי לא מתבלבלת ואכן יש בסיס לחשד שלה. למחרת התקשרתי לאשה ובעלה ענה לי. התחלתי את השיחה בעדינות ושאלתי אם אפשר לדבר עם אשתו. הסברתי לו מי אני ועל כך שאמי מאמינה שאשתו היא אחותי. הוא סירב בתוקף לתת לי לדבר עמה והשיחה התנתקה. לאחר כחודש, החלטתי לנסוע לבית האשה באשדוד. הגעתי לדירה, היא פתחה לי את הדלת והסברתי לה מי אני. ברגע שהיא שמעה שאני לילך מערד היא נרתעה ואמרה שאינה יכולה לדבר. לאחר מכן אמרה שאני לא יכולה להגיע בלי לתאם פגישה.

"יש עוד מספר פרטים שבחרתי לא לפרסם כדי לא לפגוע בחקירה, פרטים אלו אינם מותרים ספק כי מדובר באחותי", הוסיפה, "מדוע היא ניהלה שיחה עם אמי במשך שעה וחצי?, מדוע היא רשמה את הטלפון שלה?", תוהה לילך. יחד עם זאת היא כותבת כי "יתכן ומדובר באשה עם סיפור עצוב משלה ואולי היא איננה אחותי".

הוריה של אלכסנדרה ברנדט, תהילה (סווטלנה) ומרק, לאחר שנעלמה ב-1994

בשנת 1994 נעלמה הילדה אלכסנדרה ברנדט שהיתה בת 11. היא נראתה לאחרונה בגן ציבורי ברמת גן. מאז ועד היום, כמעט 20 שנה, המשטרה לא מצאה קצה חוט בפרשה. לפני כ-10 שנים עלה שוב סיפור היעלמותה של ברנדט, כשנעצרו האחים קורידו שהורשעו בעבירות מין נגד קטינים. האחים הודו בחקירתם שרצחו את אלכסנדרה ברנדט וסיפרו לחוקרים כיצד רצחו אותה והיכן החביאו את גופתה. אולם לאחר חיפושים רבים שלא הניבו דבר, הודו השניים כי בדו את הסיפור מלבם כדי לזכות בתנאים טובים יותר בבית הכלא.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ