ביהמ"ש סירב לבקשה לדחות את המשך דיוני משפט הולילנד

הפרקליטות ביקשה זמן נוסף להכין את שאר העדים, בעקבות מותו של עד המדינה ש"ד. כעת יידרשו הצדדים לחקור עדים שטרם הספיקו להתכונן

עפרה אידלמן
עפרה אידלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עפרה אידלמן
עפרה אידלמן

בית המשפט סירב הבוקר (שני) לבקשת הפרקליטות לדחות את המשך הדיונים במשפט הולילנד עד אחרי חופשת הפסח בעקבות מותו של עד המדינה ש"ד. בפרקליטות הסבירו כי הם מעוניינים לבחון אילו עדים הם מעוניינים להביא, בוחנים אפשרות לוותר על עדים מסוימים וצריכים זמן להכנת העדים האחרים. אולם השופט דוד רוזן מבית המשפט המחוזי בתל אביב דחה את הבקשה.

הפרקליטות העריכה כי חקירתו של ש"ד תימשך עוד כחודשיים. כעת, לאור מותו, עליה להיערך מחדש להבאת עדים שהיו אמורים להעיד רק אחריו במשפט. מאחר שההכנות לעדויותיהם דורשות זמן – הכולל את הכנת חקירותיהם במשפט, תיאום העדות עמם וריענון זכרונם בפרקליטות לקראת העדות, הפרקליטות תידרש לזמן היערכות לקראת עדותם.

משמעות ההחלטה היא ששני הצדדים ייאלצו להמשיך בחקירת עדים אף שטרם הספיקו להתכונן לעדותם. כרגע נשמעת עדותו של העד האחרון שהיה מתוכנן להישמע, רו"ח ארנון רצ'קובסקי בפרשת תעשיות מלח.

ש"ד עם אולמרט. רפרודוקציהצילום: יריב כץ

לצד ההיערכות להבאת העדים הנוספים במשפט, על הפרקליטות לבחון כעת מחדש את הראיות הקיימות בתיק לאור העדות שהספיק ש"ד למסור במשפט. כמו כן יהיה עליה לבחון מה קובעת הפסיקה לגבי עד שנבצר ממנו להמשיך את עדותו בעיצומו של המשפט – ומה ההשלכה של הפסקת עדות לגבי הנאשמים שלא הספיקו לחקור אותו נגדית.

ייתכן כי לאור מותו הלא צפוי של ש"ד, הפרקליטות תידרש להביא למשפט עדי תביעה שבמקור תכננה לוותר על עדותם כדי להשלים את החלקים החסרים בעדותו. ביום שישי כבר הודיעה הפרקליטות כי צוות התביעה יישב ביחד עם פרקליט המדינה, משה לדור, כדי להעריך מחדש את מצב הראיות בתיק לאור מותו.

בשבוע שעבר רמז השופט דוד רוזן על חולשת הראיות נגד ראש הממשלה לשעבר אולמרט. "רב הנאשמים היו מוכנים להתחלף אתכם עם כמות ועם עוצמת הראיות", אמר לפרקליטו של אולמרט, שהתנגד לבקשת השופט להסתפק בפחות ימים לחקירתו הנגדית של ש"ד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ