חשד למסע רצח בחיפה: מאבטח ירה למוות בשלושה אנשים - והתאבד

המשטרה חושדת שדב תגר, שנשא נשק ברישיון, דקר למוות את בת זוגו ובנה. לאחר מכן ירה בחברו במעלית, נמלט ברכבו של הקורבן וכשנתפס התאבד בירייה

אלי אשכנזי-צרובה
אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלי אשכנזי-צרובה
אלי אשכנזי

המשטרה חושדת כי דב תגר, מאבטח גרוש מחיפה, רצח היום (שני) את בת זוגו ובנה בדקירות סכין, ולאחר מכן ירה למוות בחברו. בתום מסע ההרג הוא ירה בעצמו למוות לעיני המשטרה.

סמוך ל-16:00 נמצאה גופת גבר ירויה סמוך למעלית בבניין שברחוב חלוצי התעשיה בקרית חיים. בדיקה העלתה כי הנרצח הוא יוסף דב ("סוסו"), תושב קרית ים, בן 52, גרוש ואב לבת 15. חקירה העלתה כי הנרצח, ספר במקצועו, הגיע עם חברו לקרית חיים כדי לרכוש מוצרים למספרה שלו. קודם לכן שתו תגר וחברו קפה ביחד, שוחחו ביניהם ונראו מיודדים.

תגר, שנשא את נשקו ברישיון, נמלט מזירת הרצח במכוניתו של הנרצח דב. החוקרים פתחו בסריקות ואחרי כשעתיים איתרו את החשוד ברחוב שדה בוקר שבקרית אתא, ברכב בו נמלט. השוטרים התקרבו לרכב וקראו לתגר להסגיר עצמו, אולם הוא ירה בעצמו למוות לנגד עיניהם. בדיקה העלתה כי קליעי האקדח שבו התאבד תגר זהים לאותו אקדח ממנו נורה דב מוקדם יותר.

זירת הרצח בחיפה, הלילהצילום: רמי שלוש

הערב התברר כי מסע ההרג של תגר החל מוקדם יותר וגבה שני קורבנות נוספים, על פי החשד. בדירתו בשכונת קרית שמואל, הסמוכה לקרית חיים, אותרו גופות בת זוגו ובנה כשעליהן סימני אלימות קשים, ככל הנראה מדקירות סכין.

הוריו של תגר, שהגיעו לדירתו השכורה, הם שגילו את שתי הגופות. דלת הדירה היתה נעולה ולכן הם הזמינו פורץ, שפתח עבורם את הדלת. שכנים של החשוד ברצח ושל הנרצחת לא סיפקו פרטים רבים על השניים. התברר כי הם היו בזוגיות כשנה, גרו בדירה השכורה מספר חודשים ולא יצרו קשרים חברתיים עם השכנים. עם זאת, לא ידוע על מקרי אלימות או סכסוכים שפרצו בין השניים.

עד כה לא ברור מה היו המניעים לשלושת מעשי הרצח. היחידה המרכזית במחוז חוף של המשטרה ממשיכה בחקירה. ניצב משנה אלי אסייג, מפקד היחידה המרכזית במחוז חוף אמר כי "מדובר בשני אנשים ללא עבר פלילי, בעלי קשר חברי בלבד. אנו מניחים שבזמן הקרוב נדע מה הביא לתוצאה הטראגית".

"זו פשוט טרגדיה", אמר חיים יעקב, חברו של הנרצח יוסף דב, "אנו לא מבינים מי יכול היה לעשות כזה דבר. 'סוסו' לא היה מסוכסך עם איש. הוא תרם בסתר לנזקקים. זה עצוב מאד".

מנתוני מחקר על תעשיית האבטחה בישראל, שפורסמו בדצמבר 2011, עלה כי בין השנים 2010-2002 נרצחו 12 נשים ו-11 גברים מירי נשק שהיה בחזקת מאבטח. עוד התברר כי חברות האבטחה אינן אוכפות את החוק המחייב אותן לאסוף את כלי הנשק מהמאבטחים בתום המשמרת. לפי הנחיות המשרד לביטחון הפנים, על נשק ארגוני להיות מאופסן בנשקייה בשעות שאינו משמש למטרות מילוי התפקיד, מלבד מאשר במקרים חריגים.

ב-2005 קבעה ועדת ברינקר - ועדה בין-משרדית שבדקה את מערך כלי הנשק לשומרים בישראל, בראשות ניצב בדימוס דני ברינקר - כי יש למנוע ממאבטחים לקחת את נשקם בתום יום העבודה לביתם. עוד קבעה הוועדה כי בישראל מספר גבוה של מאבטחים חמושים, גם במקרים שבהם אין צורך ממשי בכך. בשנים האחרונות קיבלו באגף לרישוי כלי ירייה ובמשטרת ישראל החלטה לצמצם את תפוצת הנשק בקרב האזרחים במדינה. בין היתר, הוחלט בשנים האחרונות לבטל את חלק מהתבחינים - הקריטריונים שהעניקו אפשרות לבעלי עסקים לזהב וליהלומים לשאת עמם נשק.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ