תוקף הצעירה בשדרות חן בת"א הורשע בחבלה מחמירה ושוד

עידן אנורי (36) ביקש לנקום בצעירה לאחר שהתלוננה עליו משום שצעק ואיים עליה בעבודה. הוא זוכה מאשמת ניסיון לרצח

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רויטל חובל
רויטל חובל

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום (שלישי) את עידן אנורי, בן 36, בחבלה בכוונה מחמירה ושוד בנסיבות מחמירות, בעת שתקף צעיר בשדרות ח"ן בתל אביב בפברואר 2011. התביעה האשימה אותו גם בניסיון לרצח, אך בית המשפט דחה את האשמה. לדברי התובעת, עו"ד הדס פורר גפני, העונש על העבירה שבה הורשע אנורי זהה לעונש על ניסיון לרצח – 20 שנות מאסר בפועל.

אנורי תקף צעירה שעבדה עמו בעמותת לחופש נולד, כנקמה על כך שהתלוננה עליו משום שצעק ואיים עליה כשלא הסכים למשמרות שקבעה לו בעבודה. הוא ניסה להסוות את מעשיו באמצעות שוד. הצעירה נכחה בשמיעת הכרעת הדין.

בפרקליטות טענו שאנורי תכנן את הנקמה במשך חודשים, וביצע אותה כשנה ורבע לאחר פיטוריו. הוא ארב לצעירה, שסיימה לעבוד בלילה ונסעה באוטובוס, עקב אחרי האוטובוס רכוב על אופנוע, וכשירדה עקב אחריה במסלול הליכתה. בפינת הרחובות שדרות ח"ן ורחוב השופטים קפץ מהאופנוע ותקף את הצעירה בבעיטות ובאגרופים. כשניסתה להתגונן בידיה על פיה, חתך את ידיה בסכין, ובהמשך את פניה, לשונה ושפתיה, ודקר אותה בבטן ובגב. עובר אורח התערב, ואז גנב ממנה אנורי את תיקה.

התוקף עידן אנורי. הורשע בחבלה מחמירה ושוד

לצעירה נגרמו פגיעות קשות בגופה ובנפשה והיא נזקקה לניתוח להוצאת הטחול ולתפרים. עדותה במשפט לוותה בהתפרצויות בכי ובהפסקות רבות.

אנורי הכחיש את המיוחס לו וטען שהמשטרה והפרקליטות טפלו עליו אשמות שווא ושתלו ראיות נגדו. הוא לא מסר גרסה כלשהי למעשיו ביום התקיפה, וטען שאינו זוכר מה קרה. הוא גם ניסה להמעיט במשקל המתח בינו למתלוננת ואמר שראה בה עוד עובדת מן המניין.

השופטת, ד"ר דפנה אבניאלי, סברה שיש להרשיע את אנורי בניסיון לרצח, אך שני השופטים האחרים, שרה דותן ושאול שוחט, סברו שלא הוכחה מעבר לספק סביר כוונה של אנורי לרצוח. אבניאלי כתבה בפסק הדין: "סופו של ההליך מלמד כי הנאשם – שתיאר עצמו בעת מעצרו כנחש קוברה – תכנן את צעדיו בערמומיות רבה. חלפה שנה ונחש הקוברה הכיש את קורבנו במטרה להורגו. רק בנס לא עלה הדבר בידו".

התובעת בתיק, עו"ד הדס פורר גפני מסרה בתגובה כי העבירה שבה הורשע אנורי בסופו של דבר זהה מבחינת העונש - 20 שנות מאסר בפועל. "מדובר באחת מהחקירות היותר מורכבות ומוצלחות של משטרת תל אביב", אמרה. "ההרשעה לא מהווה שום נחמה למה שקרה לבחורה המדהימה שלא עשתה שום דבר רע והנאשם חבל בה. הוא לא רצח את הגוף שלה, אבל הוא רצח את הנפש שלה ואת הדברים האלה נביא בטיעונים לעונש, כדי שהנאשם יקבל את העונש שמגיע לו".

ד"ר דנה פוגץ' ממרכז נגה, אמרה בשם הצעירה הנפגעת כי "מבחינתה מדובר בניסיון רצח ועל כן ביקשנו שיוכן תסקיר נפגעת שיכלול דו"ח על מצבה כדי שבית המשפט ילמד על כל הנזקים שנגרמו לה וייקח אותם בחשבון כאשר הוא גוזר את דינו". סניגורו של אנורי, עו"ד אורי קינן, מסר כי "בשורה התחתונה הוחלט שלא להרשיע בעבירה של ניסיון רצח ונלמד את הכרעת הדין".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

הזמרת תמר אייזנמן
תל אביב 
תא
תא
מוסיקה
מוזיקה

"אני לא בת 21 שבאה לכבוש את התפוח הגדול. באתי לתת בו ביס"

סינר פמיניסטי

RBG מתהפכת בקברה, אבל לא יכולה לעשות הרבה כקישוט לחדר

מרק יוגורט, זוקיני, שום ושקדים

זריקת מרץ מרעננת בקיץ חם ולח: מתכונים למרק קר

שרת התחבורה מרב מיכאלי

הטקסט הזה עשוי לדכדך את מי שהצביע למפלגת העבודה

"התחלתי תהליכים חינוכיים רבים במקביל. את רובם לא הייתי יכולה לעשות היום, כי אני אמא" (למצולמים אין קשר לכתבה)

במיליארדים שמבזבזים על "העשרה" אפשר לתת לכל המורים שכר הוגן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ