מחר ישוחרר החשוד בתקיפת המורות בירושלים

הקטין נעצר בחשד שהיה מעורב בתקרית שבה הותקפו שתי מורות - אחת מהן ערבייה. בין השאר נופצה שמשת מכוניתן, הושלכו לעברן חפצים וירקו עליהן

יאיר אטינגר
יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יאיר אטינגר
יאיר אטינגר

בית משפט השלום בירושלים דחה ביום חמישי

את בקשת המשטרה להאריך בארבעה ימים את מעצרו של קטין בן 16 החשוד כי השתתף בתקיפה על רקע גזעני בשכונת קרית משה בעיר. החשוד, תושב מרכז הארץ שלומד בישיבה תיכונית בשכונת קרית משה בירושלים, ישוחרר מחר למעצר בית מלא בערבות של 1,000 שקל ובערבות נוספת מצד אביו של 2,000 שקל. שופט הנוער ירון מינטקביץ' כתב כי אף שנתן את דעתו לחומרת העבירות, יש לצמצם למינימום את המעצר וזאת בשל העובדה שמדובר בקטין.

הקטין נעצר במהלך תקרית אלימה שבה הותקפו שתי מורות, אחת מהן ערבייה, שבאו לשכונה לניחום אבלים. במהלך התקרית הושלכו לעברן חפצים שונים, ירקו לעברן, קיללו אותן וניפצו את שמשת המכונית שבה נסעו. המשטרה מאשימה את הקטין שבידיה כי ירק וקילל את המורות. עד כה מדובר היה בנער היחיד שנעצר עד כה, אבל המשטרה טענה כי ידועה לה זהות התוקפים האחרים – רובם תלמידים באותה ישיבה ברחוב קוראי העיתים – וכי הם ייעצרו. הלילה (שבת) הסגירו עצמם למשטרה שני נערים נוספים, והודו במעורבות בתקיפה.

סוהאד אבו-זמירה מקלנסואה ורוויטל וולקוב תושבת הרצליה נסעו אתמול יחד לירושלים כדי לנחם את מנהלת חטיבת ביניים ברמת השרון שבה הן מלמדות. המנהלת יושבת שבעה בשכונת קרית משה הדתית ברובה, בדירה הנמצאת בסמוך לשתי ישיבות. כשהתקרבו לבית, החלו להתקהל סביבן בחורי הישיבות שהבחינו בחיג'אב שעוטף את ראשה של אבו זמירה. הן סיפרו כי היו אלה 11 צעירים שקיללו, ירקו וזרקו חפצים על השתיים. "לי הן קראו 'כלבה יהודייה שיש לה חברה ערביה, תסתלקי מכאן", סיפרה וולקוב. לעבר השתיים גם הושלכו חפצים שונים, שאחד מהם ניפץ את השמשה האחורית ברכב של וולקוב.

וולקוב סיפרה כי מאבטח אזרחי של הישיבות לא נענה לבקשותיהן לסייע להן. תחילה הסתתרו בתוך המכונית, ואז נמלטו ממנה לתוך בית האבלים, שם מצאו מחסה. לאחר שהות בתוך הבית, השתיים ביקשו לחזור הביתה. בעוד שמספר מורות לקחו אתן את אבו זמירה חזרה למרכז, וולקוב נסעה לבדה במכונית, בדרכה להרצליה. היא סיפרה, כי האירוע כלל לא רק אלימות ספונטנית, אלא גם אלימות מתוכננת.

בצומת בדרך החוצה מהעיר התנפלו עליה מהמארב שני נערים חמושים בסכין וחתכו את צמיגי מכוניתה. היא נשארה זמן רב לבדה בתוך המכונית. "מצאתי את עצמי לבד, לא היה אף אחד אתי, אלה היו רגעי אימה ופחד שאי אפשר לתאר במלים. חששתי שיבואו ויתקפו גם אותי", סיפרה. היא התקשרה למנהלת, ששלחה אנשים מתוך בית האבלים כדי לחלץ אותה מהרכב התקוע.

מדובר באחד משרשרת פשעי שנאה המתרחשים ברחבי הארץ בתקופה האחרונה, ובפרט בירושלים, שבה השבועות האחרונים רצופים בתקיפות אקראיות ואירועים של ריסוס כתובות גזעניות. קרית משה, השכונה דתית בכניסה לירושלים, ידעה בימים האחרונים גם מקרה של תקיפת תושבת מזרח העיר שהמתינה בתחנת הרכבת הקלה. המקרה אירע בפורים. שלוש נערות נעצרו בחשד לתקיפתה ונראה כי מבשיל כתב אישום. המשטרה העבירה את התיק לפרקליטות עם תשתית ראייתית נגד הצעירות, אבל ללא הכרעה בנוגע לטענת הנערות כי האשה הערבייה דחפה אותן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ