צלבי קרס וכתובות "מוות ליהודים" על מבנים ביפו

לצד צלבי הקרס, רוססו גם כתובות גנאי המופנות ישירות נגד יהודים המתגוררים ביפו. בשנים האחרונות ניכרת עלייה במתיחות בין יהודים לערבים במקום

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

כתובות נאצה רוססו היום לפנות בוקר (רביעי) על קירות בניינים וחלונות ראווה של חנויות ברחוב עזה ובשדרות ירושלים ביפו. מדובר בעיקר בכתובות "מוות ליהודים", אך במקומות מסוימים אף רוססו צלבי קרס. כמו כן הוסיפו המרססים כתובות גנאי שהופנו ישירות נגד יהודים המתגוררים בעיר המעורבת.

המשטרה פתחה בחקירת האירוע במטרה להגיע למבצעים. עובדי עיריית תל אביב הגיעו למקום ומחקו את הכתובות מקירות המבנים ומחלונות החנויות.

בחודש שעבר תקפה קבוצה של צעירים יהודים תושב יפו "בגלל שהוא ערבי", כדבריהם. חסן אוסרף, בן 40, עבד בניקוי הכביש ברחוב הרברט סמואל בטיילת שבין יפו לת"א, כשסמוך לשעה 04:00 חבורה של צעירים התנפלה עליו ותקפה אותו. מהמשטרה נמסר כי הצעירים שתקפו את אוסרף יצאו ממסיבת פורים באזור.

צלב קרס שרוסס על חלון ראווה ביפוצילום: מוטי מילרוד

אשתו של חסן אוסרף, נארימן, סיפרה אז ל"הארץ" כי הקבוצה מנתה כ-15 אנשים, שלדברי בעלה החלו להתגרות בו ולתקוף אותו ללא שום סיבה. אמבולנס של מד"א פינה את אוסרף לאחר האירוע לבית החולים איכילוב בעיר, כשהוא סובל מחתכים עמוקים בראשו ומשברים בגולגולת ובאזור העין.

בשנים האחרונות ניכרת עלייה במתיחות בין יהודים לערבים ביפו, בין היתר על רקע הגידול במספר היהודים בעיר בעקבות הפיתוח הנדל"ני בה ובשל פעילות הגרעין התורני שהתמקם בה ונתפש על ידי התושבים הערבים "כניסיון להקמת התנחלות יהודית בלב העיר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ