לחיאני לוינשטיין: ערוך לי שימוע בעצמך לפני האישום

ראש העיר בת ים הגיב על החלטת הפרקליטות להגיש נגדו כתב אישום בכפוף לשימוע, בגין קבלת שוחד, עבירות של מרמה והפרת אמונים ובהעלמת מס

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ראש העיר בת ים, שלומי לחיאני, קרא ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, לערוך לו בעצמו את השימוע לפני הגשת כתב אישום. "חמש שנות חקירה, שישה חודשים לבחירות, שבע שעות לאחר שהודעתי שאני מגיש בג"ץ, החליטה הפרקליטות לזמן אותי לשימוע", כתב לחיאני בהודעה שפרסם הערב (שני) בעקבות הודעת הפרקליטות על ההחלטה להגיש נגדו כתב אישום בכפוף לשימוע.

"אין קשר בין המציאות לטענת הפרקליטות", הוסיף, "זהו כדור שלג שמתגלגל ללא שליטה. מיוחסות לי על ידם פעולות שלא ביצעתי. אני קורא ליועץ המשפטי לממשלה לבצע את השימוע בפניו, שכן רק הוא יכול לבדוק את העובדות ללא משוא פנים".

בתום שנה וחצי של התלבטויות, הודיעה מוקדם יותר היום פרקליטות מיסוי וכלכלה כי החליטה להגיש כתב אישום נגד לחיאני בכפוף לשימוע בגין קבלת שוחד בגובה 900 אלף שקלים, בעבירות של מרמה והפרת אמונים ובהעלמת מס בסך שמונה מיליון שקלים.

שלומי לחיאני ראש העיר בת יםצילום: ניר קידר

הודעת השימוע מייחסת ללחיאני מעורבות בחמש פרשות שונות: שתי פרשות קבלת שוחד מבעלי העסקים "סופרדוש" ו"קפה ג'ו" בבת ים בתמורה לקידום ענייניהם בעיר, פרשת הבעלות שלו במקומון "גל גפן צהוב" שנהנה מכספי פרסום של העירייה, פרשת ההלוואות הפרטיות מעובדי העירייה כדי לכסות את חובותיו ופרשת העלמת ההכנסות.

מהודעת הפרקליטות עולה שלחיאני, אשר היה ערב באופן אישי לחובות של מיליוני שקלים שצברו חברות קבלניות בבעלותו, פעל ביחד עם אחיו, אבי לחיאני, לקבל כספי שוחד מגורמים שלהם עסקים עם עיריית בת ים, על מנת לעמוד בהסכמים שכרת עם הבנקים השונים וכדי להימנע מפשיטת רגל. זאת בניגוד להצהרותיו החוזרות ונשנות של לחיאני לפיהן הוא איש עתיר הון ונכסים המחזיק במאות אלפי דולרים במזומן בצ'ימידן צבאי מתחת למיטה שלו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ