סולחה בצמרת עולם הפשע בין עמיר מולנר למשפחת אלפרון

לאחר שנים של סכסוך אלים, נפגש באחרונה ניסים אלפרון עם מולנר, שהחל את דרכו במשפחה ובהמשך עבר לעבוד עם יריביה

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

אירוע יוצא דופן בעולם הפשע המקומי התרחש בימים האחרונים ברמת גן. עמיר מולנר, מי שמוגדר כראש ארגון פשיעה על ידי משטרת ישראל, נפגש לשיחה עם נסים אלפרון, שמוגדר גם הוא כחבר בארגון פשיעה. שני העבריינים מסוכסכים בניהם זה שנים, וגורמים המקורבים לשניים טוענים שהוחלט לקיים סולחה ביניהם בתיווכו של רב מצפון הארץ.

בצעירותו, מולנר היה קשור למשפחה אלפרון, אולם בהמשך דרכו עבר לעבוד עם יריבים של המשפחה, עד שהחל לעבוד באופן עצמאי. בין מולנר למשפחת אלפרון מתנהל זה שנים מאבק שבמהלכו היו תקיפות הדדיות. באחד המקרים, דרור אלפרון, בנו של יעקב אלפרון, דקר את מולנר בצווארו. במהלך השנים הוחלפו האשמות בין הצדדים בדבר חיסול מקורבים, כאשר המקרה הבולט ביותר הוא חיסולו של יעקב אלפרון, שעמד בראש ארגון הפשיעה ונרצח בפיצוץ מטען במכוניתו. לא פעם הופנתה אצבע מאשימה לעבר מולנר ואנשיו, אולם הדבר לא הוכח מעולם.

בינואר השנה נעשה ניסיון לחסל את נסים אלפרון בפיצוץ מכוניתו בתל אביב. כתוצאה מהפיצוץ נפצעו שבעה בני אדם באורח קל לאחר שהמכונית התפוצצה בסמוך לאוטובוס בדרך מנחם בגין בתל אביב. אלפרון עצמו לא נפגע.

במשטרה לא תולים תקוות גדולות בסולחה בין הצדדים. בעבר היו אמנם מקרים דומים שבהם הצליחו הצדדים להשאיר את המאבק מאחור, כפי שהיה בין כנופיית רמת עמידר לפרדס כ"ץ שסיימו סכסוך שגבה עשרות קורבנות. במשטרה סבורים שאם אכן הושגה סולחה, סביר שהיוזמה הייתה של נסים אלפרון, מאחר ומשפחתו נפגעה ונחלשה באחרונה.

ניסים אלפרון
עמיר מולנר

גורמים במשטרה מסייגים את ההשלכות של הפיוס בין הצדדים ואומרים כי כל ניסיון חיסול, גם אם לא אחד נגד השני, אלא נגד גורמים מבחוץ, יכול להצית מחדש את הסכסוך. בנוסף, טוענים במשטרה שלשני הצדדים יש גורמים צעירים שפועלים באופן עצמאי ועשויים לפרק את ההבנות בין הצדדים.

הפיוס בין הצדדים נעשה בעזרתו של רב מהצפון. לאחרונה, מאז שחרורו מהכלא, החל מולנר להתחזק ולהתקרב לדת. מקורביו מספרים שהוא מרבה להיפגש עם רבנים הקרובים אליו ולהשתתף בשיעורי תורה. באחרונה אף שינה מולנר את שמו לאברהם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ