הילה רז
הילה רז

מנהל חדר הנוסטרו של חברת כלל פיננסיים, אריה לנצברג, נעצר אתמול (שני) יחד עם שניים מחבריו: עו”ד גיא מגורי כהן ועם חיים לנגר, עובד בחברת נייס. השלושה שוחררו אמש למעצרי בית בתנאים מגבילים על ידי בית המשפט בתום יום חקירה מממושך. השלושה חשודים בעבירות של תרמית בני”ע, לקיחת שוחד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, עבירות הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים בתאגיד וכן בעבירות מס. כל השלושה כפרו במיוחס להם.

לנצברג חשוד כי במסגרת תפקידיו בין השנים 2008-2013 הוא פעל בדרכי מרמה כדי להשיא רווחים אסורים לעצמו ולמקורביו על חשבון חברת כלל ועל חשבון גופים מוסדיים אחרים שפועלים באמצעותו. לפי החשד של רשות המסים ורשות ני”ע גרפו השלושה כ- 15 מיליון שקל לכיסם על חשבון כספי משקיעים וכספי גופים מוסדיים שפעילות המסחר בהם מבוצעת באמצעות חבר הבורסה כלל פיננסיים בטוחה ניהול השקעות בע”מ.

לפי החשד, לנצברג ניצל את הידע המוקדם אודות מדיניות המסחר ואת הגישה לחשבונות כלל וגופים מוסדיים אחרים כדי ליצור עסקאות מתואמות ופעולות מכוונות שער, בהיקפים משמעותיים. רשויות החוק חושדות כי לנצברג הנחה את חבריו לבצע רכישות של ני”ע לחשבונם בזמן שברשותו מידע תוך ידיעה כי אותם ני”ע יירכשו בהמשך על ידי כלל או גופים מוסדיים אחרים שפועלים באמצעותה.

עו”ד נוית נגב, המייצגת את לנצברג, מסרה בתגובה כי מרשה “משתף פעולה עם החקירה כדי להזים את החשדות בעניינו. הוא משוכנע בחפותו ובכך שכל פעילותו היתה לגיטימית ובהתאם לחוק”.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קורס העריכה הדיגיטלית של הארץ

"הארץ" מוציא לדרך את המחזור השלישי של קורס העריכה הדיגיטלית

התאונה בכביש 6, הבוקר

חדשות היום, 24.5

רגב בוועדת הכנסת, בחודש שעבר

חדשות היום, 23 במאי

מתחם בדיקות קורונה בתל אביב, בינואר

חובת הבידוד למי שמתגורר עם מאומת לקורונה מבוטלת החל מהיום

ח"כ רינאוי-זועבי ולפיד בפגישה, היום

חדשות היום, 22 במאי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

אבידר בכנסת, אתמול

המסר האמיץ של אלי אבידר

להקת BTS

מעריצות BTS? אסור לכן למחוא כפיים בהופעות

מייסדים

מוותרת על הבורסה: חברת חיזוי מזג האוויר Tomorrow.io ביטלה את הספאק

פליטים אוקראינים נוחתים בישראל, שלשום. כל אזרח אוקראיני שאינו יהודי יהיה רשאי להגיש בקשה מקוונת באתר משרד החוץ, ולהציג את האישור בעת העלייה למטוס

איך המתווה לקליטת פליטים מאוקראינה משנה את המצב ומה הביקורות עליו?

הפגנה במוסקבה

"סיקרתי הפגנות במוסקבה ונדהמתי מכמות הצעירים - עכשיו הם בהלם"