בית משפט השלום בירושלים האריך היום (רביעי) בעשרה ימים את מעצרם של זאב גורליק ואולגה גורליק, החשודים ברציחתה של אשתו לשעבר של זאב, איריס גורליק-ויסלייב.

השופטת שרון בבלי כתבה בהחלטתה כי "קיים חשד סביר ברף הגבוה ביותר, כי המשיבים ביצעו את המיוחס להם בבקשה. הבקשה מבוססת על חומר ראיות רב, קביל, הקושר בשלב זה את שני המשיבים לביצוע העבירות. בנסיבות העניין ונוכח חומרת העבירה המיוחסת למשיבים, מסוכנותם האינהרנטית נלמדת מעצם העבירה. יתר על כך, נסיבות ביצוע העבירה כפי שמשתקפות מחומר הראיות מחזקות את מסוכנותם". השופטת קבעה גם שבשל חומרת העבירה קיימת סכנה ממשית כי החשודים יימלטו.

גופתה של איריס גורליק-ויסלייב, עובדת משרד החינוך בת 39, נמצאה שלשום בביתו של זאב גורליק בשכונת נווה יעקב בירושלים ועליה סימני אלימות. באותה עת שהו בדירה רעייתו הנוכחית של החשוד, שגם מעצרה הוארך בעשרה ימים, ושני ילדיו המשותפים עם גרושתו. הילדים הועברו לטיפול עובדות סוציאליות של עיריית ירושלים.

שלשום בלילה, לאחר שלא שבה גורליק-ויסלייב לביתה, התקשר בעלה הנוכחי למשטרה, מסר הודעה על היעדרה והביע חשש לחייה. שוטרים שהגיעו לבית החשוד התרשמו שאין איש בבית ועזבו. בשעות הבוקר שבו שוטרים לדירה ובזמן שעלו במדרגות הבחינו בחשוד יורד בהן. אחד השוטרים הבחין בחתכים על ידיו ועצר אותו במקום. בעת חיפוש בדירה איתרו השוטרים את גופת הנרצחת בחדר האמבטיה ועליה סימני אלימות קשים. לדברי אנשי זק"א שהגיעו לדירה, מדובר בזירת רצח קשה ביותר.

איריס גורליק-ויסלייב

קרובי משפחתה של גורליק-ויסלייב העריכו אתמול כי הרקע לרצח לכאורה הוא ויכוח על תשלום דמי המזונות לילדים. עם זאת, במשטרה לא נרשמו בעבר תלונות קודמות על אלימות בין בני הזוג ולחשוד אין עבר פלילי. הוא אף שירת כמתנדב במשטרת התנועה והחזיק ברשותו נשק משטרתי, אולם החוקרים מעריכים כי הנשק הזה לא שימש לרצח.

היום בצהריים תיערך נתיחה שלאחר המוות בגופתה של הנרצחת. על פי בקשת הסנגורים של בני הזוג, יהיה בנתיחה גם רופא מטעם הסנגוריה הציבורית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ