הרצח בב"ש |

שוטר ירה כדור לתא בו הוחזקה בת הערובה

במהלך דיון בכנסת חשף מפקד מחוז הדרום במשטרה את הירי, הגדירו כ"תקלה" והכחיש כי השוטרים שאזקו את הפצוע הבדואי הכירו את מוצאו

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניר יגנה

שוטר שהיה בבנק הפועלים בבאר שבע, בו נרצחו שלשום ארבעה עובדים ולקוחות, ירה בעיצומו של האירוע לתא השירותים בו החזיק הרוצח, איתמר אלון בבת ערובה. המידע החדש נחשף במהלך דיון ברצח שהתקיים הבוקר בכנסת. מפקד מחוז דרום במשטרה, ניצב יורם הלוי, הגדיר את הירי שביצעו השוטרים אל התא בו הוחזקה מרים כהן כבת ערובה כ"לא מוצדק, תקלה".

במהלך הדיון שנערך בוועדת הפנים של הכנסת תיאר ניצב הלוי את השתלשלות האירועים לאחר לקיחת בת הערובה. "בשעה 13:20 הגיע מפקד המרחב יחד עם איש משא ומתן. קראנו לאיתמר אלון אבל הוא לא התייחס. בתחקיר בת הערובה עלה שהוא איים עליה שלא תדבר. במשך 50 דקות ניסה איש המשא ומתן ליצור קשר אבל הוא לא ענה. בשעה 14:14 אלון החליט לשים קץ לחייו ואז נשמעת ירייה אחת בלבד, ומיד לאחר מכן נפתח תא השירותים שהיה נעול". מאוחר יותר אמר הלוי ל"הארץ" כי הירי לתא בוצע לאחר שאחד השוטרים, שלא ידע על החשש כי הרוצח מחזיק בני ערובה, שמע דלת נטרקת. הכדור פגע בקיר התא ולא פגע באיש.

עוד לפני שחשף את הירייה לעבר תא השירותים פירט ניצב הלוי את האירוע בכללותו. "הכוחות הראשונים הגיעו לזירה ארבע דקות אחרי ההודעה הראשונה. בשלב הראשון הסברה הייתה שמדובר בשוד ולא ניתן היה להבין בדיוק מהו האירוע. הדיווחים מדברים על כך שיש ירי וישנם הרוגים ונפגעים... אנשים יוצאים מהסניף וכל הציבור צועק. הדמות הראשונה שהם רואים בתוך הסניף היא דמות של אדם עומד. בשלב ראשוני הם לא מזהים את הנשק, הם עומדים בפתח ושניות לאחר מכן נורה כדור לעבר השוטרים", סיפר הלוי.

בת הערובה ברגע יציאתה מהבנק

בשלב זה, סיפר הלוי בוצע ירי כדור נוסף על ידי המשטרה. "השוטר הראשון יורה כדור פנימה על עציץ בתוך הסניף על מנת להראות לאותו איתמר אלון שיש כוח משטרה".

במהלך הדיון התבקש מפקד המחוז להסביר מדוע נאזק עומר ואליד, הפצוע הבדואי, אף שהיה מחוסר הכרה. "השוטרים שהגיעו בשלבים הראשונים הבינו שיש בת ערובה. אנחנו מקבלים באותו זמן דיווחים לא ברורים. בסריקה ובפינוי מפנים את ארבעת ההרוגים, פצוע ירי ולקוחה ללא פגע שהסתתרה מתחת לשולחן. ההבנה שכנראה נמצא אדם נוסף, מחייבת אותנו שכל מי שנמצא באירוע כזה נבדק ונאזק ומלווה לבית החולים מאובטח, עד אשר ברור לנו לחלוטין שהוא נקי". הלוי הכחיש כי השוטרים ידעו שאחד האנשים שנאזקו הוא בדואי. "יש תרגולת מסודרת כשמפנים, גם אם זה כרוך באי נעימות", אמר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

נתניהו בכנסת, השבוע. כבר אין במחנה שלו מי שיעקמו פרצוף אל מול תעמולה יהודית־לאומנית בוטה

נתניהו כבר ניצח בקרב על היהדות, וזה ישמש אותו היטב בבחירות

קלריס חרבון. "פעם עורכת דין אמרה לי בדיון שהצמידים שלי מרעישים. אמרתי, אלה לא הצמידים, אני מרעישה לך בעיניים"

"אני לא גולה פוליטית, אני פרחה פוליטית"

ח"כ איתן גינזבורג. פגיעה ישירה ובוטה בחופש העיתונות

גם מפלגות המרכז-שמאל רוצות לפגוע בחופש העיתונות

במחקר נמצא

מחקר: חוש הריח משחק תפקיד בבחירת חברים חדשים

תומכים בזכות להפיל ומתנגדיהם מחוץ לבית המשפט העליון בוושינגטון, היום

מה המשמעות של ביטול פסיקת "רו נגד וייד" ומדוע זה נעשה עכשיו?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ