הרצח בבאר שבע |

תיעוד מסע ההרג של אלון: הוויכוח עם העובדים, הירי ופינוי הפצועים מהבנק

דקה אחר דקה, מתעדות מצלמות האבטחה כיצד נכנס איתמר אלון לבנק. שוטרים שמגיעים ראשונים נאלצים לברוח לאחר שהוא יורה עליהם

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניר יגנה

המשטרה התירה לפרסם הערב (רביעי) את תיעוד מצלמות האבטחה ממסע ההרג של הרוצח איתמר אלון בסניף בנק הפועלים בבאר שבע שלשום, בו נרצחו ארבעה בני אדם ואדם אחד נפצע באורח קשה. הסרטון מתעד דקה אחר דקה את האירוע הקטלני: אלון נראה בבירור עם האקדח השלוף בידו, משוטט בקור רוח בבנק ומבצע וידוא הריגה בקורבנות.

אלון נראה לראשונה בסרט כשהוא נכנס לסניף הבנק, בפעם השנייה באותו יום, בסביבות השעה 11:30. זאת לאחר שבביקורו הראשון, שעתיים לפני כן, סירב הבנק לאפשר לו להוציא כסף. אלון נראה מתווכח עם אחד העובדים בחלק האחורי של הסניף.

בסביבות השעה 13:00 נראה אלון כשהוא מחזיק בידו אקדח גלוק, לאחר שירה לכל עבר והרג את מנהל הבנק, את סגנו ושני לקוחות, ופצע באורח קשה אדם נוסף. בשלב הבא נראה אלון כשהוא מבצע וידוא הריגה באחד הנרצחים. לאחר מכן הוא נראה מסתובב בבנק ומציץ מבעד לדלת הכניסה.

כשעה וחצי אחרי שנכנס אלון לסניף, מגיע למקום צוות בילוש שהיה באזור וקיבל דיווח על הירי. השוטרים נראים כשהם שולפים את כלי הנשק שלהם ואחד מהם מדווח לחמ"ל על האירוע. הרוצח יורה לעבר אחד הבלשים שמנסה להיכנס פנימה ואז שני השוטרים נמלטים מהבנק.

כעבור מספר דקות, השוטרים נערכים לכניסה לתוך הסניף בפיקוד מפקד התחנה תומר בדש, ומגלים את המראות המחרידים. בנקודה הזו תמונת המצב טרם ברורה לכוח.

בהמשך, מנסה ניצב משנה בדש לפתוח במשא ומתן עם הרוצח. הוא קורא לעבר היורה, ומזהה בבנק פצועי ירי. מימינו של מפקד התחנה נראים לוחם מג"ב ובלש מהתחנה. למרגלותיהם שרויה גופתו של אחד ההרוגים. השוטרים מוציאים את אחת הגופות ונכנסים שוב פנימה. תוך כדי סריקה של שטח הבנק וכניסה מאובטחת. בהמשך הסרטון, ניתן להבחין בכניסה לבנק ברופא המשטרתי רפ"ק ד"ר יבגני סלובדקין, המעניק טיפול רפואי לנפגעים. מותו של הפצוע בו טיפל נקבע לאחר מכן. גופה נוספת, זו של ענת אבן חיים, מוצאת כשהיא על כיסא.

לאחר מכן, נראה מפקד התחנה, כשהוא שומע את קולה של מיכל בן שטרית, שהתחבאה מתחת לדלפק קוראת לעזרה. הוא קורא לעברה "משטרה, האם את לבד"? ואומר "תירגעי, אנחנו בדרך". לאחר שהיא עונה לו כי היא לבד הם מחלצים אותה.

בשלב הבא בסרטון, נראה הפצוע עומר וואליד, שנפגע באורח קשה מאוד ועדיין מאושפז במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים סורוקה, מחולץ. הרופא המשטרתי מטפל בו יחד עם פרמדיק והוא מפונה באמבולנס, לאחר שאוזקים אותו, עם ליווי משטרתי.

בשלב הבא נכנס מפקד התחנה יחד עם שוטרים לחלק האחורי של הבנק על מנת לאבטח את האזור. תוך כדי מטפלים צוותי הרפואה באחד הפצועים שמותו נקבע זמן קצר לאחר מכן. במהלך סריקות אלה, השוטרים עדיין לא יודעים שאלון מחזיק בבת הערובה מרים כהן. אחד השוטרים שומע כי חדר השירותים ננעל ויורה כדור אחד לעבר דלת החדר, בו התבצר אלון עם בת הערובה. צוות המו"מ מגיע ומנסה ליצור עמו דיאלוג בעוד הוא בחדר, אך ללא הצלחה בגלל סירובו של אלון לשתף פעולה. כעבור כמה דקות שומעים השוטרים ירייה – אלון יורה בעצמו. אז משחררים השוטרים את בת הערובה ומפנים אותה מהבנק.

באשר לירי השוטר לעבר החדר בו התבצר אלון, מפקד מחוז הדרום הגדיר אותו היום בדיון בכנסת כ"תקלה". גורם במשטרה ציין כי "פליטת הכדור לא היתה קשורה או השפיעה על התוצאה. הירי הראשון של השוטרים הוא שעצר את האירוע. אחד הבלשים ירה לעבר היורה בתחילת האירוע, לפני שלקח בת ערובה, אז נדחק איתה לעבר השירותים, דבר שאפשר לשוטרים לפנות את הפצועים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ