לוגו הארץ
הארץ

כחודשיים לאחר שאודליה כרמון הזדהתה לראשונה כא' ממשרד התחבורה שטענה כי הוטרדה מינית על ידי הנשיא לשעבר משה קצב, ושנתיים לאחר שקצב הורשע באונס, נחשפת גם א' מבית הנשיא – אורלי רביבו.

כפי שדווח הבוקר (שישי) ב"ידיעות אחרונות", בסרט שישודר בקרוב בערוץ 10 מספרת רביבו את גרסתה – הפעם ללא טשטוש זהותה. "הוא השעין אותי ככה על המכתבה", סיפרה שם. "אני אמרתי לו: 'משה אני לא רוצה! אני זוכרת שפשוט בכיתי. בגדים נפלו... היה שם אונס... מלא. הוא גם תמיד היה מאיים "אם את תעשי איזה פיפס קטן אני לוחץ על כפתור האזעקה ואני אגיד למאבטחים שניסית לתקוף אותי".

בחלק אחר בסרט היא מתארת שיחה שהיתה לה עם גילה קצב, רעייתו של הנשיא לשעבר, "התקשרתי (לגילה) כשהייתי בארצות הברית והיא התחילה לבכות. היא אמרה לי 'מה, גם את? תהיי בריאה, אני סולחת לך'" .

אורלי רביבו, ביולי 2006

רביבו היתה ממובילות המאבק נגד קצב וזכורה בעיקר בשל עדותה לפני שש שנים – מול המצלמות, בפנים מטושטשות במשך קרוב לשעה – שבה סיפרה את גרסתה. בסופו של דבר רביבו אמנם לא נכללה בכתב האישום, אך היתה זו תלונתה למשטרה על אונס מצד הנשיא לשעבר שהביאה לפרסום החשדות נגדו ולקבלת תלונות נוספות. בשנים שחלפו מאז, לא נחשפה בשמה או בתמונתה.

במארס השנה נחשפה כרמון (א' ממשרד התחבורה) בראיון לתוכנית עובדה וסיפרה על מעשי הנשיא לשעבר. "הייתי בחורה צעירה, יש לי בוס שאני מעריכה עד בלי די", סיפרה על היום שבו החל קצב להטריד אותה מינית: פתאום, "אחרי שבעה חודשי עבודה בערך הוא בא ואומר לי, 'התאהבתי'. לא ידעתי מה לעשות עם עצמי". כרמון הוסיפה כי השיחה חזרה על עצמה מדי יום. "הוא כל הזמן היה אומר לי 'אולי בכל זאת תאהבי אותי? אולי יש צ'אנס שהקשר בינינו יתפתח? את רוצה גבר אחר? אולי את מעדיפה את ביבי על פני? אולי ביבי יותר מושך ולכן את לא מעוניינת בי?'", סיפרה, "אבל אני כל הזמן אמרתי לו שהוא בכלל לא בכיוון ושאני אוהבת את בעלי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ