חודש לרצח בצומת תפוח: שורת פעולות נקמה נגד פלסטינים בירושלים ובגדה

במהלך הלילה הוצתו 11 כלי רכב פלסטינים ליד יריחו וברמאללה ורוססו כתובות לזכר אביתר בורובסקי. בבירה נוקבו צמיגי שבע מכוניות נוספות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

חשד לשורת פעולות תג מחיר לפנות בוקר (רביעי), בירושלים, בשני כפרים פלסטינים בבקעת הירדן ובאזור רמאללה, ככל הנראה לציון 30 יום לרצח אביתר בורובסקי בצומת תפוח.

בכפר זובידאת, צפונית מזרחית ליריחו, הוצתו חמש מכוניות ולידן רוססו כתובת גרפיטי בהן נכתב "30 לאביתר הי"ד". בכפר מרג' א-נעג'ה הסמוך, התגלו ארבעה כלי רכב נוספים שהוצתו ובאזור רוססה כתובת גרפיטי בה נכתב "ד"ש מאביתר הי"ד". מצה"ל נמסר כי "בצבא רואים בחומרה אירועים מסוג זה שמערערים את היציבות הביטחונית היחסית באזור".

תושבים בכפרים בהם הוצתו המכוניות סיפרו ל"הארץ" כי זוהי הפעם הראשונה זה שנים ארוכות שבה יש פגיעה ברכוש של תושבים ערבים. ראש מועצת הבקעה דוד אלחיאני ביקר הבוקר בשני הכפרים ואמר כי "המציתים לא שפויים, ומנסים להרוס את מרקם החיים הטוב שיש בבקעה בין יהודים וערבים".

פעולת תג מחיר נוספת התגלתה בכפר רנטיס, באזור מערב רמאללה. שתי מכוניות בכפר הוצתו וגם שם רוסס גרפיטי "30 לאביתר". כזכור, ב-30 באפריל דקר פלסטיני למוות את אביתר בורובסקי בצומת תפוח.

בירושלים נוקבו צמיגיהם של 10 כלי רכב, ארבעה בשכונת שייח ג'ראח ושבעה בכניסה לשכונת שועפט. על כלי הרכב רוססה הכתובת: "דם יהודי אינו הפקר" ו"נקמה אביתר". עיסא אבו טואב, בעל בית בשייח ג'ראל סיפר ל"הארץ" כי ב-3:10 לפנות בוקר הגיעו 4 צעירים ובמשך דקה חתכו גלגלים של מכוניות שחנו ברחוב וריססו עליהם כתובות. המשטרה הגיעה למקום ולקחה תיעוד האירוע כפי שנקלט במצלמות אבטחה.

האירועים היום מתווספים לפעולת תג מחיר נוספת שבוצעה לאחר רצח בורובסקי ולכאורה, בתגובה עליו. לפני שבועיים רוססה כתובת המזכירה את שמו גם בכפר נין שליד עפולה בה נכתב "ל.ע. נ (לעילוי נשמת) אביתר".

אחת המכוניות שנשרפו בכפר הפלסטיני זובידאת

שלושה שבועות קודם לכן הוצתו מכוניותיהם של ארבעה בני משפחה בכפר עכברה הסמוך לצפת. בסמוך למכוניות השרופות בכניסה לכפר רוססה הכתובת: "אל תגעו לנו בבנות. תג מחיר".

ביום ראשון השבוע התייחס סגן ראש השב"כ לשעבר, יצחק אילן לעובדה כי שירותי הביטחון אינם מצליחים למנוע או לעצור לאחר מעשה את המבצעים ואמר כי "הכלים המשפטים המופעלים נגד פעילי 'תג מחיר' אינם מתאימים למציאות הנוכחית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ