ביהמ"ש גזר את דינו של מוטי מלכה

על ראש העיר לשעבר של קריית מלאכי נגזרו שעות שירות לציבור, מאסר על תנאי ופיצוי של 30 אלף ש"ח לשתי המתלוננות נגדו

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניר יגנה

בית משפט השלום בבאר שבע גזר הבוקר (ראשון) על ראש העיר לשעבר של קריית מלאכי, מוטי מלכה, 250 שעות שירות לציבור, שישה חודשי מאסר על תנאי וכן פיצוי של 30 אלף שקלים למתלוננות נגדו. מלכה הורשע במארס האחרון בהסדר טיעון בהטרדה מינית של שתי מתלוננות וכן בהפרת אמונים. עוד הוסכם במסגרת ההסדר כי מלכה יתפטר מתפקידו ולא ישתתף בבחירות הקרובות לראשות העיר.

מלכה נעצר במאי 2012 בחשד שביצע שורה של עבירות, בהן אונס, סחיטה באיומים, הפרת אמונים ועוד. בין השאר נחשד מלכה שניהל קשר מיני עם אחת המתלוננות בהסכמה, בזמן שהיה ממונה עליה במקום העבודה. לאחר שהופסק הקשר במאי 2010, מלכה כפה את עצמו על המתלוננת שעברה לטענתה מסכת של הטרדות והתעללויות מצדו. בנוסף, התעורר החשד כי ראש העיר קיבל שוחד מיני מאם חד הורית בתמורה להנחה בארנונה.

בנוסף עלה חשד שמלכה קיבל שוחד מקבלנים. לבסוף הוא הורשע, לפי הודאתו, בעבירה על חוק התכנון הבנייה, על כך שהשתתף בדיונים ועדת התכנון והבנייה שדנה בענייני מקורביו בעיר, אך לא הודיע בוועדה על ניגוד עניינים והשתתף בהצבעה.

השופט רון סולקין מתח היום ביקורת על מלכה ואמר כי "הנאשם עסוק בתחושת השבר שנגרמה לו עקב כתב האישום, ופועל בניסיון לשקם את דימויו כלפי עצמו ואחרים". בהתייחס לעבירות בהן מלכה הורשע, ציין השופט כי "המעשים בהם הורשע הנאשם חמורים". מדובר בפגיעה בנפשן ובגופן, פגיעה שעלולה ללוות את הנפגעת לעתים במהלך כל חייה, והוסף על כך את הפגיעה בשלטון החוק. יש לצפות מנבחר ציבור להחזיק בנורמות ציבוריות ומוסריות".

מוטי מלכה בעת המשפט, ארכיוןצילום: אלון רון

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ