הרצח בבר נוער |

עד המדינה: מסרתי את שם החשוד יומיים אחרי המקרה, אך לא הקשיבו לי

בראיון שהעניק טען העד כי הקטין נאנס בידי פעיל הקהילה. "חגי (החשוד ברצח) רצה לשמוע פרטים עליו. כשהשתחררתי, החלטתי שלא אשב בדממה"

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו הארץ
הארץ

עד המדינה בפרשת הרצח בבר-נוער שטח את גרסתו לאירוע הרצח וסיפר כי החשודים בביצוע המעשה שיתפו אותו בתוכניתם לפגוע בפעיל הקהילה הגאה. לדבריו, "לאורך כל הדרך ידעתי שהולך להיות משהו, אבל לקחתי בחשבון בראש שזה מכות. לא ידעתי שזה הולך להיות דבר כזה".

בראיון שהעניק לאתר Ynet, סיפר האיש, אסיר באותה עת והומו מוצהר, כי הקטין המעורב בפרשה "עבר אונס" על ידי פעיל הקהילה הגאה. לדבריו, השניים הכירו באתר אינטרנט ולאחר מכן נפגשו: "אני לא יודע איפה, אבל זה לא היה בבר-נוער. הם הגיעו לאיזה אקט מיני. באיזשהו שלב, הנער רצה לעצור, הפעיל לא עצר. היה שם אונס". לאחר מכן, סיפר העד, "הנער סיפר את זה לרוצח כאילו, לחגי (פליסיאן). חגי בא, דיבר איתי ורצה לשמוע פרטים על הבן אדם. אני הייתי בבית הסוהר אבל עדכנתי אותם דרך הטלפונים...".

העד הסביר כי "נכון שבפועל הייתי באותה תקופה בבית סוהר, אבל בגלל שהייתי חלק מקהילה וגם השתייכתי לעולם הפשע, אז היה יותר קל לבוא ולקחת ממני מידע על הבר נוער. אז אני, בוא נגיד, סיפקתי להם את המידע. אני המסייע". לדברי העד, למרות שהיה לו ברור מי אחראי למעשה, החשוד ברצח התוודה בפניו שביצע אותו. "הבנתי שזה הם, בהודאה. ואחרי שנתיים בערך, אני השתחררתי ועשיתי מסיבה, ואז יצאה עוד הודאה – למרות שלא הייתי צריך את זה כי ידעתי שזה הם".

על הסיבה שבגללה החליט העד לספר למשטרה על מה שידע, אמר כי "הייתי חבר מאוד עם המשפחה הזאת. פשוט היה שלב שנכנסתי לבית סוהר, קצת שכחו אותי, ואני הקרבתי 40 חודש מהחיים שלי. ואז כשהשתחררתי, היה לנו איזה ריב. ומאז, מאותו רגע אמרתי זהו, אני כבר לא אשב בדממה, ואז במעצר האחרון - חודשיים לפני שפניתי - אמרתי זהו, עכשיו אני פונה".

לאחר שפנה אל המשטרה, סייע עד המדינה בקידום החקירה והצליח להקליט את החשוד ברצח מתייחס לאירועים. "עשינו עבודה נקייה בבר-נוער", אמר פליסיאן בשיחה שהוקלטה. בריאיון אמר העד כי מעצר החשודים אמור היה להתבצע אחרי מצעד הגאווה, אך הוא הוקדם מפני שהמעורבים בפרשה החלו לחשוד. "לחגי כנראה נפל האסימון שהוא דיבר איתי, הוא הבין את גודל הטעות שעשה. אבל למפעילים שלי האסימון נפל יותר מהר, ואז אני הייתי צריך להיעלם וחגי התחיל לחפש אותי. אם לא הייתי נעלם, לא הייתי מדבר היום".

עוד סיפר העד ל-Ynet כי נחקר בפרשה כבר יומיים לאחר הרצח, ואף מסר את שמו של החשוד הרביעי, אך השוטרים התעלמו מהמידע. "פעם הייתי הולך אני בעצמי לבר נוער, אז היו לי שם כמה ריבים. אז עירבו את השם שלי ונחקרתי. ואני הודעתי לחוקרים: 'תקשיבו – עזבו את כל מה שיש לכם, תתמקדו ב(שם החשוד) - תתמקדו בכיוון הזה. אבל כנראה שלא ממש הקשיבו". עוד אמר האיש, כי "אני לא מחפש להיראות טוב, זה פחות מעניין אותי. מה שמעניין אותי שלא ינסו לצייר את שני העצורים כל כך יפים וטהורים, כי הם לא".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ