הרצח בבר-נוער |

המשטרה הציעה הסכם עד מדינה לפעיל הקהילה

החשוד בביצוע מעשה סדום בקטין, המניע כביכול לרצח בבר-נוער, ממשיך להכחיש כי הכיר אותו. במשטרה סבורים: חששו לחייו מונע ממנו לדבר

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

המשטרה הציעה לחשוד הרביעי בפרשת הבר-נוער, הפעיל הבולט בקהילה הגאה, מעמד של עד מדינה – בניסיון להביאו לשתף פעולה בחקירה. חוקריו משוכנעים כי החשוד לא מוכן להודות במגע מיני עם הקטין רק בשל חשש לחייו. לפי חשד המשטרה, מגע מיני זה הוא המניע לרצח - חגי פליסיאן ביצע את הרצח כנקמה לאחר שהקטין, קרוב משפחתו, הותקף מינית בידי הפעיל.

מחרתיים (שישי) יובא הפעיל בפעם השלישית לדיון על הארכת מעצרו בבית משפט השלום בתל אביב, וללא התקדמות בחקירה או חתימה על הסכם עד מדינה, צפוי השופט להורות לשחררו למעצר בית בתנאים מגבילים. לפיכך, במשטרה מרכזים מאמצים להביאו להודות בכך שהתקיים מגע מיני בינו לבין הקטין. שלושת החשודים האחרים ממשיכים לטעון כי אינם מכירים אותו, ולכן קבלת עדותו צפויה להפוך את גרסתם ללא אמינה. פרקליטו של הפעיל, עו"ד רן אלון, אמר כי אין בכוונתו להתייחס לעניין, ועם זאת ציין: "אני מקווה שלקוחי ישוחרר לביתו ביום שישי".

היום ערכה המשטרה חיפושים בבתי קרוביהם של שלושת החשודים ברצח, במטרה לאתר טלפונים ניידים לצורך המשך החקירה. בימים האחרונים הם עומתו עם עד המדינה בפרשה, העבריין שהודה כי סייע בתכנון הרצח, שאף הכיר את מועדון הבר-נוער. עד המדינה חזר בפניהם על השיחות שקיים עמם לפני הרצח ואחריו, וטען כי החליט לחשוף את זהותם כיוון שהפנו לו עורף. הוא ציין עוד כי הרגיש צורך לסגור את הפרשה, שכן חפים מפשע שילמו מחיר. מנגד, טענו החשודים כי עד המדינה, הומו מוצהר, מבקש לפגוע בהם משום שציפה כי יעזרו לו לסחוט אדם בתוך הקהילה הגאה. הם הכחישו את כל טענות עד המדינה, ואמרו כי המציא אותן.

בתוך כך, בשל חשש לחייו של עד המדינה, עם חשיפת זהותו ברשתות החברתיות, החליטו ביחידה המרכזית של מחוז תל אביב להעבירו לקבלת חבילת אבטחה כוללת ברשות להגנת עדים. עם השגת ההסכם עמו, לא חתם עד המדינה על התוכנית להגנת עדים, והוא מאובטח כעת 24 שעות ביממה בידי היחידה המרכזית עם גיבוי של אנשי יחידות סיור מיוחדות. עם זאת, מאז הפכה החקירה לגלויה, פורסם כמעט בכל הרשתות החברתיות שמו של עד המדינה, שמוכר גם לאנשי הקהילה הגאה וגם לעבריינים הקשורים לחשודים. במשטרה סבורים עוד כי הוא עצמו פועל בצורה לא אחראית באמצעות הענקת ראיונות ושימוש במחשבו האישי.

פעיל הקהילה הגאה בדיון להארכת מעצר בבית משפט השלום, אתמול

לפיכך, החלו בימים האחרונים מגעים בין הפרקליטות ומחוז תל אביב לבין הרשות להגנת עדים במשרד לביטחון פנים, במטרה להחתימו על תוכנית הגנה מלאה. לצורך צירופו לתוכנית היקרה עליו לעמוד בחמישה קריטריונים, שבחשובים שבהם לא עומד עד המדינה. אלו הם קריטריון האינטרס הציבורי, שלשמו הוקמה התוכנית, ומשמעו הפגיעה האפשרית בארגון פשיעה עקב הפעלת העד, וכן קריטריון רמת האיום על חייו.

עד המדינה בפרשת הבר-נוער לא מפליל בעדותו ארגון פשיעה, אלא חבורה של עבריינים. הם אמנם פעלו בחלקם גם עבור ארגון פשיעה, אך אינם מוגדרים יעדים של משטרת ישראל, ובוודאי שלא בולטים. גם האיום על חייו של העד לא הוגדר חמור עם הפעלתו, שכן במשטרה סברו שהורדת פרופיל מצדו תספיק, במיוחד לנוכח העובדה ששלושת החשודים בפרשה עצורים.

עם זאת, הצליחו במשטרה לשכנע את הרשות להגנת עדים לכלול אותו בתוכנית, בשל סיועו לחשיפת אחת הפרשות החמורות בישראל. במשטרה העריכו עוד כי לו היה מבקש זאת כחלק מתנאי הסכם עד המדינה, היה מצורף לתוכנית הגנת העדים, וזאת בשל חשיבות הפרשה.

הליך הקליטה ברשות להגנת עדים צפוי להתחיל בימים הקרובים, ובמסגרתו יוענק לו שכר חודשי ודיור מוגן, עד למתן עדותו במשפט. לאחר מכן יוחלט אם יעזוב את ישראל, כפי שקרה עם רוב עדי המדינה מאז הוקמה הרשות, או שמא ייקלט בתוכנית בתוך הארץ. כך או כך, הוא יוחתם על חוזה שלפיו אם יתברר כי המידע שסיפק לא היה נכון, או אם יפר את כללי התוכנית, תהיה הרשות משוחררת מהחוזה. הליך שכזה מתבצע בימים אלו עם עד המדינה במשפטו של העבריין ריקו שירזי, לאחר שסנגוריו של שירזי טענו כי הוא ביצע עבירה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ג'קי לוי

"הדביקו לי דימוי של ירושלמי. זרמתי עד שהבנתי שאנשים מאמינים בזה"

מפונים ממריופול לצד בדלנים פרו־רוסים בכפר בזימנה, בחודש שעבר. חלק מהפליטים נשלחו לסיביר

הם פונו מאזורי המלחמה לשטחי רוסיה. הבעיה: לא כולם רוצים להיות שם

תחרות "גו " רפיד באוניבסטיה הסינית הבינלאומית בפתח תקווה
ו
  


מילום :תומר אפלבאום

 
האונ'
סינים
סיני
סין
משחק
משחקים
צחרות

קפצנו לאליפות ישראל ב"גו" באוניברסיטה הסינית בפתח תקוה

לפיד ושר החוץ הטורקי, אתמול באנקרה. ראש ממשלת המעבר יצטרך להתנהל בזהירות, ובידיעה שברחבי המזרח התיכון עוקבים אחרי כל צעד

כרה"מ לפיד יעדיף להימנע מהסתבכות צבאית, אבל עשוי לפזול שמאלה

בנט בלשכת ראש הממשלה בירושלים, בינואר

רוצים לדעת מי יהיה מנהיג המרכז הבא? בידקו את מצב הביטקוין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ