האזינו |

שאול גנון לאחר הרצח: "אף פעם לא נשמעו איומים לפגיעה בבר-נוער"

למחרת האירוע בבר-נוער, אמר הפעיל החשוד כי ידע על הכוונה לפגוע בו, כי "זה היה מתוכנן, זה לא איזושהי גחמה רגעית או חוסר שפיות זמנית"

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אילן ליאור
אילן ליאור

יום לאחר הרצח בבר-נוער, אמר שאול גנון בראיון לתוכנית "חמש בערב עם ירון וילנסקי" בגלי צה"ל, כי לא היו איומים לפגיעה במקום, "אף פעם לא", כדבריו. הבוקר (שישי), התיר בית המשפט לפרסם כי גנון (50) הוא הפעיל בקהילה הגאה שעל פי החשד ביצע מעשה סדום בקטין – שקרוב משפחתו, חגי פליסיאן, הוא החשוד ברצח בבר-נוער.

"הבר-נוער היה סוג של הבית כנסת שלנו, של הקהילה", אמר גנון בראיון ב-2009. "מי שנכנס ידע שזה מקום של אהבה, שמחלוקות וריבים שמים בצד ומשאירים בחוץ וככה זה התנהל במשך חמש שנים, ביחסים מצוינים עם שכנים, חלקם גם דתיים ולא היה לנו שום בעיה עם זה. לימדנו את הנוער לכבד כל אדם, כל אמונה, כל סגנון חיים. חמש שנים זה עבד המוסד הזה, המקום הזה שפעל בתוך אהבה, פתאום באחת נגדע. אנחנו נמשיך, אנחנו לא נוותר".

בהתייחסו לרוצח, אמר גנון, אז מנהל הבר-נוער: "לצערנו, כנראה שאדם אחד החליט שאת המפעל הזה הוא רוצה להפסיק. וחבל. אנחנו צריכים לחנך לאהבה, לא לשנאה". בתשובה לשאלה אם הרוצח הכיר את המקום או היה שם קודם לרצח, השיב גנון: "יש דברים שאני מנוע מלהגיד כי החקירה עדיין מתנהלת. אבל ממה שעד עכשיו אני יודע, כן, אין ספק שהוא היה שם לפחות פעם אחת. זה נראה כאילו שהוא ידע לאיפה הוא נכנס. זה היה מתוכנן, זה לא איזושהי גחמה רגעית או חוסר שפיות זמנית".

עוד הוסיף: "אני יודע שהבן אדם הזה ייתפס והוא יקבל עונש מגוחך, זה ברור לי. המשטרה עושה את העבודה שלה בצורה מדהימה, עובדת ימים כלילות, אני רואה את ההשקעה העצומה שהם עושים, הם לא משאירים אבן אחת לא הפוכה, ומצד שני מערכת השיפוט, לא נעים להגיד את זה, אבל צריך להגיד את האמת – בן אדם שדווקא או מנסה לרצוח או רוצח ולא מקבל את העונש המגיע לו ומגובה על ידי דברים של פוליטיקאים שמחפשים את ההון הקל ואת הזמן טלוויזיה שלהם בלי לשים לב שבעצם הם גורמים לשנאה ופילוג בתוך העם".

גנון לא הצביע על מניע או חשוד מסוים. "אני לא טענתי שאדם זה או אחר עשה את זה", אמר. "זה יכול להיות ממגוון סיבות. כרגע אנחנו לא פוסלים שום אפשרות. המשטרה לא פוסלת. המשטרה עובדת לכל הכיוונים, לכל ההיבטים. אנחנו משתפים איתה פעולה ברמה הכי גבוהה שרק אפשר כי לנו יש אינטרס משותף וזה לסלק את האדם הזה מהרחובות. צריך לא לשכוח שהוא עדיין מתהלך חופשי ואני מקווה שהמשטרה תצליח".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ