לחיאני פועל לדחות ההכרעה בעניינו לאחרי הבחירות המקומיות

עורך דינו של ראש עיריית בת ים ביקש לדחות את השימוע לטיוטת כתב האישום נגדו לאחרי החגים, ומבקש שייערך בפני היועמ"ש ולא פרקליט המדינה

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רויטל חובל
רויטל חובל

ראש העיר בת ים, שלומי לחיאני, פנה באמצעות סנגורו, עורך הדין קנת מן, ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, בדרישה לדחות את השימוע לטיוטת כתב האישום נגדו לאחר החגים. זאת, למרות שפרקליטת מחוז תל אביב למיסוי וכלכלה, ליאת בן ארי, העבירה אליו דרישה לתאם את מועד השימוע לא יאוחר מ־4 באוגוסט, ולא, ייחשב הדבר כאילו לחיאני מוותר על זכות השימוע. עוד מבקש לחיאני כי השימוע לטיוטת כתב האישום נגדו ייערך בפני וינשטיין, ולא בפני פרקליט המדינה משה לדור. וינשטיין העביר את פנייתו של לחיאני לעיון פרקליטת המחוז שמתנגדת לדחיית השימוע וטוענת כי אין טעם לסטות מהנוהג לערוך שימוע בפני פרקליט המדינה.

בבקשה לדחיית השימוע צוין כי נדרש לצוות ההגנה של לחיאני זמן כדי ללמוד את חומר החקירה בתיק הנוגע לחמש פרשות שונות וכדי להתכונן היטב לשימוע. עריכת שימוע בתום תקופת החגים, בשלהי ספטמבר, תגרור את ההכרעה אם להגיש כתב אישום נגד לחיאני ובאילו עבירות, לאחר תקופת הבחירות לרשויות המקומיות, בהן מתמודד לחיאני. ההחלטה בבג"ץ נגד המשך כהונתו של צבי בר ראש עיריית רמת גן, צפויה להשליך על לחיאני, אם אכן יוגש נגדו כתב אישום ועל השאלה אם יוכל להמשיך לכהן כראש עיר.

הפרקליטות הודיעה על הגשת כתב האישום בכפוף לשימוע נגד לחיאני בסוף אפריל. מאז חלפו חודשיים וחצי, אך המועד לשימוע טרם נקבע. בפרקליטות שוקלים להגיש נגדו אישומים בגין קבלת שוחד בגובה 900 אלף שקלים, עבירות של מרמה והפרת אמונים והעלמת הכנסות בסך שמונה מיליון שקלים.

שלומי לחיאני, ארכיוןצילום: מוטי מילרוד

הסמכות לערוך שימוע מצויה אמנם אצל היועץ המשפטי לממשלה אולם עם השנים הואצלה סמכות זו לפרקליט המדינה. לחיאני, הביע גם בעבר את רצונו בכך שווינשטיין יקיים את השימוע שלו ולא לדור. “רק הוא (היועץ) יכול לבדוק את העובדות ללא משוא פנים”, אמר ראש העיר בת ים כשהפרקליטות הודיעה על הגשת האישומים בכפוף לשימוע נגדו.

היועץ המשפטי לממשלה ערך שימוע לראש עיריית יהוד, יוסי בן דוד, בעבירות הבנייה המיוחסות לו. בתחילה, נערך לבן דוד שימוע בפני פרקליט המדינה וזה העביר בקשה מיוחדת באמצעות עורך דינו, איל רוזובסקי, שהיה חבר בוועדת האיתור לבחירת היועץ המשפטי לממשלה, כי שימוע נוסף ייערך בפני וינשטיין. לוינשטיין היתה מניעה מלדון בתיקים שבהם מעורב רוזובסקי למשך שנתיים מאחר שהשניים ייצגו נאשמים בעבר במשותף בתיקים שונים, כשוינשטיין היה סנגור פרטי. השימוע נערך, אולם יש לציין כי האישומים נותרו על כנם וכתב האישום הוגש נגד בן דוד במאי 2012.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ