אליעזר ריבלין מונה לנציב תלונות הציבור על שופטים

השופט ריבלין, שהיה המשנה לדורית ביניש, הפסיד בהתמודדות על תפקיד מבקר המדינה. הוא יחליף את את השופט בדימוס אליעזר גולדברג

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רויטל חובל
רויטל חובל

המשנה לנשיאת בית המשפט העליון בדימוס, השופט אליעזר ריבלין, נבחר אתמול (ראשון) לנציב תלונות הציבור על השופטים. ריבלין, שהפסיד בשנה שעברה בהתמודדות על תפקיד מבקר המדינה, יחליף בתפקידו את השופט בדימוס אליעזר גולדברג.

מוסד נציבות תלונות הציבור על השופטים הוקם לפני כעשור. במקביל, שוקדים בימים אלה במשרד המשפטים על הקמת מוסד דומה שיבקר את פעילויות התביעה, הפרקליטות והמשטרה. הנציבה הראשונה היתה שופטת העליון בדימוס טובה שטרסברג־כהן. דו"ח הנציבות האחרון שפורסם, המתייחס לשנת 2012, הצביע על עלייה במספר התלונות המוצדקות על שופטים - 101 תלונות לעומת 89 ב‑2011.

על פי הדו"ח, מתוך 930 תלונות שהתקבלו בשנה שעברה, 101 נמצאו מוצדקות. מבין אלה, שלוש התייחסו לשופטי בית המשפט העליון, 12 לשופטי בית המשפט המחוזי ו‑29 לשופטי בתי משפט השלום. פילוח לפי סוג התלונה מגלה כי 37 התמקדו בהתמשכות הליכים, 25 עסקו בהתנהגות בלתי ראויה של שופט ו‑21 היו על ליקויים בניהול המשפט. שיאן התלונות היה שופט בית משפט לענייני משפחה שלגביו הוגשו ארבע תלונות שנמצאו מוצדקות.

הוועדה לבחירת שופטים היא זו שבחרה את ריבלין לתפקיד. היא התכנסה אתמול בפעם השנייה ומינתה 26 שופטים חדשים לבתי המשפט השלום והמחוזי ושני רשמים לבית הדין לעבודה. באפריל השנה מינתה שרת המשפטים ציפי לבני ועדה ציבורית בראשות ריבלין, שכתב פסקי דין חדשניים בדיני הנזיקין, שתבחן גיבוש הסדר מיוחד לפיצוי לעובדים במרכזי הוועדה לאנרגיה אטומית שחלו במחלה ממארת ועומדים בקריטריונים שעליהם תמליץ הוועדה.

המשנה לנשיאת בית המשפט העליון בדימוס, השופט אליעזר ריבלין

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

הפגנה למען זכות ההפלה בתל אביב, ב-1978. לאורך השנים נמתחה ביקורת חריפה על פעילותן של הוועדות

בוויכוח על ההפלות בישראל ידם של השמרנים תמיד על העליונה

כריך "אומלט אנד צ'יז" של "סלין פרייטאג בייגל"

קשה להבחין בדוכן הזה, שמצליח להוסיף רוח כל כך נדרשת לשינקין

בראד פיט למגזין הגברים GQ. מה השתבש?

גופה? בובת שעווה? הרשת תוהה מה עולל מגזין GQ לבראד פיט

יאיר לפיד בלשכתו בתל-אביב. צעירים וימנים מתונים במרכז הקמפיין

מול מכונת הרעל של נתניהו, זה מה שלפיד צריך לעשות

דויד פופביץ' באליפות העולם, בשבוע שעבר. התנתק מהטלפון למשך חודש בגיל עשר

הוא רק בן 17 אבל יש כבר מי שחושב שהוא היורש של מייקל פלפס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ