משה קצב יפנה לעליון ויבקש משפט חוזר

סנגוריו החדשים של הנשיא לשעבר, שריצה עד כה כשנתיים מאסר, משוכנעים כי נעשה לו עיוות דין המצדיק בחינה מחודשת של התיק ויפנו לעליון בשבוע הבא

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רויטל חובל
רויטל חובל

נשיא המדינה לשעבר, משה קצב, מתכוון לפנות בשבוע הבא לבית המשפט העליון ולבקש כי ייערך לו משפט חוזר. קצב החליף את צוות ההגנה שלו ושכר את שירותיהם של עו"ד יהושע רזניק, לשעבר המשנה לפרקליט המדינה, ושותפו ציון סהראי. השניים בחנו את התיק ולהערכתם יש הצדקה למשפט חוזר בשל עיוות הדין שנגרם לקצב. על פי הדיווח בחדשות ערוץ 2 הערב (רביעי), משפטנים רבים, בהם שופטים, סברו כי נדרשת בדיקה מחודשת של התיק.

קצב - שהורשע בשני מקרי אונס, מעשים מגונים בכוח, הטרדה מינית של נשים שעבדו עמו ושיבוש הליכי משפט - נידון לשבע שנות מאסר, אותן החל לרצות בכלא מעשיהו בדצמבר 2011. קצב, שיוצג תחילה על ידי ציון אמיר ואביגדור פלדמן, ערער על הרשעתו בבית המשפט המחוזי בתל אביב, אך שלושה משופטי העליון דחו את ערעורו פה אחד. גם בקשתו לקיים דיון נוסף נדחתה, ואז שכר את שירותיו של עו"ד יורם שפטל.

בחודש שעבר יצא קצב לראשונה לחופשה בת 24 שעות, אף שמעולם לא הודה במעשים המיוחסים לו. גורמים בשירות בתי הסוהר הסבירו כי קצב משתתף בסדנאות טיפוליות לעברייני מין ולכן אושרה יציאתו לחופשה. בשירות הסבירו כי "בעת הגעת אסיר לריצוי רבע מתקופת מאסרו, נבחנים על פי הפקודות הקריטריונים לעניין יציאתו לחופשה ובהם מסוכנותו המינית, השתלבותו בהליך טיפולי והתנהגותו בבית הסוהר. הודאה או חרטה אינן נמנות בין הקרטריונים. האסיר משה קצב עמד בכולם ועל כן אושרה יציאתו לחופשה".

קצב בחופשתו מהכלא בחודש שעבר

לפני כשנה הגיש קצב למחליפו, נשיא המדינה שמעון פרס, בקשת חנינה שהתבססה על הטענה כי לא זכה למשפט הוגן. קצב טען כי המשפט זכה לתשומת לב תקשורתית רבה בשל מעמדו כנשיא וכי הסיקור התקשורתי מרגע תחילת החקירה ולאורך המשפט כולו היה מוטה, כל שמלכתחילה לא עמדה לו חזקת החפות. עוד כתב קצב כי עצם עזיבתו את תפקיד הנשיא, העמדתו לדין וכליאתו מהווים פגיעה קשה במעמדו ובכבודו וכי בכך הוא כבר נענש.

בקשתו של קצב נדחתה לאחר ששרת המשפטים ציפי לבני המליצה לפרס שלא להקל בעונשו, בהתאם לחוות הדעת של מחלקת החנינות במשרדה. לבני מסרה אז כי בהחלטתה לקחה בחשבון את חומרת מעשיו של קצב, את סוג העבירות בהן הורשע, ואת מעילתו באמון הציבור, וכן את סבלן של הנשים "שאת כבודן הוא רמס ואת גופן ונפשן חילל, תוך ניצול סמכותו וכוחו כנבחר ציבור". בנוסף, ציינה לבני כי קצב מעולם לא הודה במעשיו ולא הביע חרטה עליהם, כך שהקלה בעונשו עלולה להתפרש כקבלת טענתו כי הוא זכאי וכי מדובר בעלילה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ