כתובות "מוות לערבים" ו"אין דו-קיום" רוססו על קירות ביפו

צמיגי חמש מכוניות שחנו ברחוב בת ים נוקבו לפנות בוקר; המשטרה פתחה בחקירה

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

ברחוב בת ים ביפו נוקבו לפנות בוקר (שלישי) צמיגי חמש מכוניות ורוססו כתובות "מוות לערבים" ו"אין דו-קיום" על אחד הבניינים. טרם נעצרו חשודים במעשה, משטרת מרחב יפתח נפתחה חקירה.

לפני כחודש רוססו כתובות נאצה על קירות מסגד "אל־הודא" בבקעה אל-גרביה, חלונות מכוניות שחנו באזור נופצו. בין הכתובות שהתגלו על קירות המבנה גם "מוחמד חזיר", "ערבות הדדית", ו"ד"ש מבועז ודוד חי" - אמירה המתייחסת לשני המתנחלים, בועז אלברט ודוד חי חסדאי שאלוף פיקוד המרכז הוציא נגדם צווים המגבילים את תנועותיהם.

במארס האחרון רוססו כתובות נאצה על קירות בניינים וחלונות ראווה של חנויות ברחוב עזה ובשדרות ירושלים ביפו. מדובר בעיקר בכתובות "מוות ליהודים", אך במקומות מסוימים אף רוססו צלבי קרס. כמו כן הוסיפו המרססים כתובות גנאי שהופנו ישירות נגד יהודים המתגוררים בעיר המעורבת. המשטרה פתחה בחקירת האירוע במטרה להגיע למבצעים. עובדי עיריית תל אביב הגיעו למקום ומחקו את הכתובות מקירות המבנים ומחלונות החנויות.

באוקטובר 2011 פרצו אלמונים לשני בתי קברות ביפו, ריססו כתובות נאצה על המצבות וניפצו כמה מהן. בין היתר רוססו בבתי הקברות המוסלמי והנוצרי הכתובות: "תג מחיר" ו-"מוות לערבים". הכתובות רוססו על כ-25 מצבות, מרביתן בבית העלמין המוסלמי, אולם נזק נגרם לקברים גם בבית העלמין הנוצרי.

מכונית שצמיגיה נוקבו הבוקר ביפוצילום: משטרת ישראל

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ