העבריין יצחק אברג'יל שב לישראל לריצוי המשך המאסר שנגזר עליו בארה"ב

אברג'יל אמור להשתחרר בעוד שלוש שנים. גם מאחורי סורג ובריח הוא נחשב ליעד מודיעיני בכיר של המשטרה, ולגורם משמעותי בפשע הישראלי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

העבריין יצחק אברג'יל נחת היום (חמישי) בישראל, לאחר כשלוש שנות מאסר בכלא בארצות הברית. בהתאם לבקשתו ולפי החוק בישראל, אברג'יל ירצה את יתרת עונשו בארץ. הוא אמור להישאר במאסר כשלוש שנים נוספות.

אברג'יל נעצר בישראל באוגוסט 2008 יחד עם אחיו מאיר בעקבות בקשת הסגרה אמריקאית, בגין מעורבותם ברצח סוחר הסמים הישראלי סמי אטיאס ועבירות יוספות. בינואר 2011 הוסגרו האחים לארה"ב ובהמשך הגיע כל אחד מהם להסדר טיעון נפרד. על האח יצחק נגזרו בהסדר הטיעון שמונה וחצי שנות מאסר בפועל. הוא הורשע, בין השאר, במעורבות ברצח אטיאס, בסחר בסמים, בהלבנת הון ובסחיטה. על האח מאיר נגזרו 42 חודשי מאסר. הרשויות בארה"ב הסתפקו בשלוש השנים שכבר ריצה בישראל וארה"ב.

במשטרה נערכים לחזרתו של אברג'יל, שעדיין מוגדר כאחד היעדים הבכירים של מערך המודיעין המשטרתי, וכגורם בעל השפעה משמעותית על מפת הפשיעה בארץ. מאז הסגרתו המשיך ארגון הפשיעה של אברג'יל לפעול, אולם על פי ההערכות ספג פגיעה קשה, בין השאר בשל סכסוך מתמשך מול ארגונים אחרים על רקע בהלוואות בשוק האפור. את תוצאות הסכסוך ניתן היה לראות בשורת חיסולים אלימים בשנתיים האחרונות באזור המרכז. עם העברתו לכלא בארץ, מעריכים אנשי המודיעין של משטרת ישראל כי אברג'יל יוכל לשפר את השליטה בארגונו.

לפני כמה חודשים פרסם עיתון הגרדיאן הבריטי את רשימת חמשת קרטלי הסמים הגדולים והחזקים בעולם, ובהם גם משפחת אברג'יל. "פעילותו של ארגון הסמים העצום הזה לא נעצרה או צומצמה בשנה האחרונה", נכתב בגרדיאן. "קרטל אברג’יל הוא אחד מיצואני האקסטזי הגדולים בעולם, במיוחד לארה”ב אך גם למדינות אחרות. כמו כן עוסק הארגון בהימורים ובסחיטה".

אברג'יל יורד מהמטוס בישראל, הבוקרצילום: משטרת ישראל

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ