נהגו של שר הביטחון לשעבר אהוד ברק ננזף בגלל דיווח כוזב על שעות עבודה

לוי נהג להגיע לעבודה שלושה ימים בשבוע בלבד, אך דיווח על משרה מלאה וכן עשה שימוש פרטי ברכב. נאסר עליו לשמש כנהג צמוד למשך שנתיים

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רויטל חובל
רויטל חובל

נהגו הצמוד של שר הביטחון לשעבר אהוד ברק, דוד לוי, הורשע לאחרונה בבין הדין המשמעתי של נציבות המדינה, לאחר שנמצא כי העביר דיווחים כוזבים על שעות עבודה.

על פי הכרעת הדין, בין השנים 2007-2012 נהג לוי להגיע לעבודה שלושה ימים בשבוע בלבד, בימים ראשון, שלישי וחמישי, אך דיווח על משרה מלאה של חמישה ימים בשבוע. בחלק מהתקופה, בין השנים 2010-2011, הוא אף לא הגיע לעבודה שלושה ימים, או שהגיע לשעות ספורות בלבד. "במעשיו המתוארים דיווח הנאשם דיווחים כוזבים, ביודעין ובמתכוון ונהנה מסכומי כסף להם לא היה זכאי", נכתב בהכרעת הדין.

בנוסף, לפי הכרעת הדין, לוי עשה שימושים פרטיים ברכב העבודה, אף שהיה אסור לו, וקיבל תשלום עבור אחזקתו. לוי לקח את המכונית לביתו גם בימים שבהם נעדר מהעבודה וכן בסופי שבוע ובחופשים, בהם נסע לחופשות משפחתיות באילת ובצפון הארץ, אף שאסור היה לו לקחת את המכונית לביתו.

לוי הודה במסגרת הסדר טיעון בעבירות של פגיעה במשמעת שירות המדינה והתנהגות שאינה הולמת. במסגרת ההסדר הוטל עליו עונש שכולל נזיפה חמורה, הפקעת משכורת, הורדה בדרגה למשך שנה ופסילה למשך שנתיים לשמש בתפקיד נהג צמוד. לוי אמר בדיון כי "לו ידע על האיסורים הנוגעים לשימוש ברכב או על האופן הלא תקין של הדיווחים על שעות עבודתו, ודאי שלא היה מתנהל כך".

בשלב הטיעונים לעונש ציינה התובעת מטעם אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה, אילה הוניגמן-ליפץ, כי "על פי פסיקתו של בית דין זה ראוי הנאשם לפיטוריו. כיום הוא מושעה מתפקידו". לדבריה, "נושא העסקת נהגים בשירות המדינה בכלל ובמשרד ראש הממשלה בפרט הוא מורכב ואינו מוסדר כהלכה. הדברים אינם מוגדרים ולכן, לא ניתן להתייחס באותה חומרה לעובדים המנצלים את הפרצות". הוניגמן-ליפץ הוסיפה כי "הנאשם מועסק על ידי משרד ראש הממשלה המשלם את משכורתו. בפועל הוא עבד כנהג צמוד של שר הביטחון לשעבר, מצב זה אפשר את התנהלותו של הנאשם. אך לא ניתן להטיל את מלוא האחריות על הנאשם".

השופטים ביקשו להעביר עותק מגזר הדין לנציב שירות המדינה וכתבו כי "במהלך שמיעת הטיעונים לאמצעי המשמעת, בית הדין נחשף לליקויים ולכשלים מערכתיים בנושא העסקתם של נהגים בשירות המדינה, בפרט נהגים צמודי שרים. בית הדין ממליץ בפני נציב שירות המדינה לפעול להסדרת העניין".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ