רימון רסס הושלך לעבר חנות בשוק בפתח תקווה; חמישה עוברי אורח נפצעו קל

הפצועים פונו לבית החולים בילינסון בעיר. בשבוע שעבר התפוצץ מטען חבלה במכוניתו של בכיר בעיריית פתח תקווה - במשטרה לא קושרים בין האירועים

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

רימון רסס הושלך בסביבות השעה 12:00 בצהריים (שלישי) לעבר חנות להחלפת כספים ברחוב מאיר גוטמן, סמוך לשוק העירוני בפתח תקווה. צוות מגן דוד אדום העניק טיפול רפואי לחמישה עוברי אורח שנפצעו באורח קל-בינוני מרסיסים, ופינה אותם לבית החולים בילינסון בעיר. אין נפגעים נוספים. במשטרה לא קושרים בין התקרית לאירועים הפליליים האחרים שהתרחשו בעיר בעת האחרונה.

כוחות משטרה גדולים שהגיעו לזירה החלו בחקירת התקרית. במשטרה מסרו כי הרקע לאירוע הוא מאבק מתמשך בין ארגוני פשיעה, המנסים לצבור שליטה בשוק האפור ובתחום פריטת הצ'קים. להערכת החוקרים, באירוע מעורבים אנשי ארגון פשיעה גדול מאזור השרון.

לדברי מפקד מחוז מרכז במשטרה, ניצב ברונו שטיין, "יש לנו כיווני חקירה ואנו משקיעים בהם מאמצים רבים. זה לא בהכרח קשור לאירועים האחרונים שהיו בכלי התקשורת, אבל מדובר באירוע מתמשך". בהערכת מצב שקיים היום, הודיע מפקד מחוז מרכז כי בעקבות האירוע בכוונתו להעביר את לשכתו לפתח תקווה, זאת במטרה לפקח באופן אישי על פעילות המשטרה נגד עבריינים בעיר.

זירת האירוע, בשוק העירוני בפתח תקווה, היום

במשטרה סבורים שהאירוע היום התרחש דווקא בעקבות לחץ שהפעילה המשטרה על אותם עבריינים בעיר. לאחרונה קיימה התחנה מבצע יחד עם רשות המסים במסגרתו נסגרו כעשרה בתי עסק להמרות מטבע ומתן הלוואות שהיו מזוהים עם ארגוני פשיעה. במשטרה מעריכים שבשל סגירת העסקים, מתקשים חלק מהעבריינים, בהם בעל העסק שסמוך לו הושלך היום הרימון, להחזיר את ההלוואות לארגוני הפשיעה ששולטים בעסקים מלמעלה ולכן אלו מגיבים בניסיונות ללחוץ ולהטיל פחד.

חיים דורי, מנהל מרחב ירקון במד"א שהגיע לזירת האירוע, סיפר: "הגענו למקום עם כוחות גדולים של אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ, והבחנו בחמישה פצועים מרסיסים שנפגעו ככל הנראה מרימון שהתפוצץ סמוך לחנויות במקום. הפצועים נפגעו מרסיסים בגפיים ובאיברים אחרים בגופם ונמצאים בהכרה מלאה. צוות מד"א העניק להם טיפול ראשוני במקום ופינה אותם לבית החולים בילינסון כשהם במצב קל. נכון לרגע זה אין נפגעים נוספים במקום".

בשבוע שעבר התפוצץ מטען חבלה במכוניתו של בכיר בעיריית פתח תקווה. הפיצוץ, שאירע ברחוב פוגל בעיר, כוון ככל הנראה נגד אוריאל בוסו, ממלא מקום ראש העיר ויו"ר הוועדה העירונית לתכנון ולבנייה. המכונית היתה ריקה ואיש לא נפגע.

תושבים ששמעו פיצוץ עז הבחינו במכונית חונה שנגרם לה נזק כבד, בעיקר בחלקה הקדמי, והזעיקו את כוחות המשטרה וההצלה. חבלני המשטרה קבעו כי ככל הנראה מדובר במטען חבלה קטן יחסית. בשלב זה לא ידוע אם היה זה ניסיון לפגוע בממלא מקום ראש העיר, או שמדובר בניסיון להזהירו. החוקרים מעריכים כי המטען הונח על ידי גורמים עבריינים שככל הנראה נפגעו מאכיפת הפיקוח העירוני באזור השוק. טרם נעצרו חשודים במעורבות במעשה.

בתחילת פברואר נהרגו שני בני אדם ושלושה נוספים נפצעו באורח קל בפיצוץ מכונית ברחוב המגינים בעיר. במשטרה העריכו כי הרקע למקרה פלילי, ובדקו אם הפיצוץ נגרם כתוצאה ממטען חבלה שהוצמד לכלי הרכב. מפרטים ראשונים על האירוע עולה כי הפיצוץ התרחש שעה שכלי הרכב נסע וישבו בו שחר שמור ואורי אטוואר, המוכרים למשטרה מתחום הפשיעה החמורה. לאחר הפיצוץ המשיך כלי הרכב לנסוע ונעצר רק אחרי 150 מטרים. כתוצאה מהפיצוץ כלי הרכב נשרף כליל. שלושת הפצועים שנפצעו קל שהו בקרבת מקום וטופלו בידי צוות מד"א שהוזעק למקום.

בשנים האחרונות מתנהלים בפתח תקווה כמה סכסוכים קשים בין עבריינים וארגוני פשיעה, ולכמעט לכל ארגון פשיעה גדול בישראל יש אחיזה בתחומי העיסוק של העבריינים בעיר. לאחרונה הוחלט למנות את סגן ניצב טל פיקרביץ כמפקד התחנה. ההחלטה למנות את פיקרביץ, קצין שעבר בכל היחידות המובילות בתחום המלחמה בפשיעה המאורגנת ולאחרונה כראש מפלג בילוש של היחידה המרכזית, נועדה להחזיר את הביטחון לתושבים. פיקרביץ בנה תוכנית עבודה אותה הוא הציג למפקד המחוז שטיין שכעת יעקוב מקרוב אחר ביצועה.

ראש העיר פתח תקווה, איציק ברוורמן, שלח בתחילת השבוע מכתב למפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו ובו הוא דרש לקבל עדכון על מצב הפשיעה בעיר ולהיערך בהתאם. "בחודשים האחרונים העיר רוחשת באירועים פליליים חמורים, הנחת מטענים, חיסולים והכל בצמוד למוסדות חינוך. כל אלה גורמים לתחושת חוסר בטחון ובהלה בקרב תושבי העיר", ציין ברוורמן.

לדבריו, "בעיר מאות שוהים בלתי חוקיים, מוקדי חלפנות, גניבת אדמה וזיהום העיר בפסולת בניין... מדינת ישראל ככלל ומשטרת ישראל בפרט חייבת למגר את הפשיעה הגוברת בעיר". עוד כתב ראש העיר כי הוא משבח את עבודת השוטרים בעירו, אך עם זאת ציין כי "לצערנו מצבת כוח האדם הקיימת בתחנת משטרת פתח תקוה אינה יכולה לספק הגנה ל-250 אלף מתושבי העיר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ