הכרעת הדין בתיק הולילנד תינתן ב-31 במארס

מועד ההכרעה מחייב את נציגי הפרקליטות וסנגורי זקן לזרז את המשא ומתן להסכם עדת מדינה. הערב ייפגשו הסנגורים עם זקן ויציגו לה את פרטי ההסדר המתגבש

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רויטל חובל
רויטל חובל

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב דוד רוזן הודיע הבוקר (שני) כי הכרעת הדין בתיק הולילנד תינתן ב-31 במארס. בנוסף, ביטל רוזן את דיון הסיכומים המשלימים שנקבעו ל-9 במארס.

עד כה לא הודיעו הפרקליטות או סנגוריה של שולה זקן לבית המשפט על המגעים לחתימה על הסכם עדת מדינה. קביעת המועד כבר בסוף החודש מחייבת את הצדדים לזרז את המשא ומתן ביניהם ולקבל החלטה בהקדם האפשרי. הערב ייפגשו הסנגורים עם זקן בביתה ויציגו לה את פרטי ההסדר המתגבש.

מבחינה משפטית, בשלב שבו נמצא התיק, אחרי שלב הסיכומים ותום הצגת הראיות, קובע החוק כי "בית המשפט רשאי, אם ראה צורך בכך, להורות על הזמנת עד - ואפילו כבר נשמעה עדותו בפני בית המשפט - ועל הבאת ראיות אחרות, אם לבקשת בעלי דין ואם מיוזמת בית המשפט". משפטנים לא זוכרים תקדים לצעד כזה, שנחשב חריג.

אולמרט בבית המשפט המחוזי, אוקטובר 2013

הכרעת הדין בתיק הולילנד תינתן בסוף החודש, כשנתיים בלבד מאז הוגש כתב האישום בפרשת השחיתות הגדולה שנחשפה בישראל. השופט רוזן שמע את התיק, שכולל 13 נאשמים, בקצב מסחרר, בין 3-4 פעמים בשבוע. בנובמבר האחרון, לאחר 9,000 עמודי פרוטוקול, 800 מוצגים מטעם התביעה ו-500 מטעם ההגנה, הסתיים שלב ההוכחות.

כפי שדווח הבוקר, חלה התקדמות במשא ומתן בין הפרקליטות לבין סנגוריה של זקן לקראת חתימה על הסכם עדת מדינה, עם חידוש בין הצדדים. נציגי הפרקליטות, פרקליטת המחוז ליאת בן ארי וראש צוות הולילנד בפרקליטות יהונתן תדמור, שוחחו אתמול עם סנגוריה של זקן, עפר ברטל ודב גלעד כהן, והמגעים צפויים להימשך בהמשך השבוע. שני הצדדים שמרו על פרופיל תקשורתי נמוך בנוגע למשא ומתן, אך בשניהם היתה אופטימיות בנושא.

גם ללא הכרזתה כעדת מדינה, בפרקליטות רואים בזקן עדת התביעה המרכזית נגד אהוד אולמרט. עם זאת, ברור שגרסתה עשויה לסייע לפרקליטות בחיזוק האישומים נגד ראש הממשלה לשעבר - קבלת שוחד מעד המדינה שמואל דכנר באמצעות העברת כספים לאחיו, יוסי אולמרט, במסגרת פרשת הולילנד, וקבלת שוחד במסגרת פרשת חברת הזרע, שהועבר מדכנר לזקן ובסופו של דבר לאורי מסר.

זקן שבה אתמול לישראל מחופשה ביוון והיא צפויה למסור השבוע את גרסתה במשטרה ולהציג ראיות תומכות לגרסתה המפלילה את אהוד אולמרט, בין היתר יומניה. במסגרת ההסכם צפויה זקן לרצות עונש מאסר בפועל של כשנה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ