בית המשפט הרשיע שוטר 
שחשמל בטייזר אדם אזוק 24 פעמים

שוטר הסיור התעלל בצעיר, חישמל אותו שוב ושוב ודרש ממנו לכנות עצמו בשמות גנאי. זו הרשעה ראשונה בגין שימוש בלתי סביר באקדח טייזר

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רויטל חובל
רויטל חובל

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום (רביעי) שוטר סיור במרחב יפתח, סעיל אנעים, בעבירות של התעללות בחסר ישע ותקיפה הגורמת חבלה של ממש. אנעים הורשע בכך שהפעיל על עצור אזוק את מכשיר הטייזר 24 פעמים ללא כל הצדקה.

כתב האישום נגד אנעים, שהוגש על ידי המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) באוגוסט השנה, הוא הראשון שהוגש בגין שימוש בלתי סביר במכשיר הטייזר. לפני כשבועיים הגישה מח"ש כתב אישום נוסף נגד שני שוטרי סיור על שימוש שלא לצורך וללא כל הצדקה במכשיר הטייזר.

על פי כתב האישום, בינואר 2011 ישבו אנעים ושוטרת נוספת בניידת סיור ברחוב רזיאל ביפו. למקום הגיעו כמה צעירים, וכשחלפו על פני הניידת אמר אחד מהם לחבריו: "השוטרים האלה נראים משועממים". הדברים גרמו לאנעים לצאת מכליו, והוא יצא מהניידת והחל לצעוק על הצעיר. בשלב מסוים ביקש הצעיר מהשוטר לעצור אותו או להניח לו. בתגובה אזק אנעים את המתלונן, הכניס אותו לניידת ונסע למטה המרחב ברחוב שלמה בתל אביב. תוך כדי הנסיעה, שנמשכה דקות ספורות, ירה אנעים תשע פעמים בגבו של המתלונן באקדח הטייזר וחשמל אותו בעוד הוא אזוק.

השוטר סעיל אנעים בבית המשפט, ב-2011

מסכת ההתעללות נמשכה גם בתחנה, שם הוסיף אנעים לחשמל את המתלונן ודרש ממנו לכנות עצמו בשמות גנאי, וכן בחדר החקירות, בנוכחות כמה שוטרים שעמדו בצד וצחקו. זהותם של השוטרים האחרים אינה ידועה למח"ש. מכות החשמל גרמו למתלונן לאבד שליטה על הסוגרים בגופו, והוא עשה את צרכיו לעיני השוטרים ולקול צחוקם. בסך הכל חשמל אנעים את המתלונן 24 פעמים.

חודש לאחר אותו אירוע שוב היה מעורב אנעים במקרה חמור של תקיפה, כשנקרא לטפל עם שוטרים נוספים בפריצה לרכב. בקשר הועבר תיאורו של הפורץ הנמלט, ומאוחר יותר הוא נמצא מסתתר מתחת לרכב בפינת הרחובות לוינסקי והעלייה בתל אביב. מרגע שהבחין בחשוד החל אנעים לחשמל אותו באמצעות הטייזר, אף שכלל לא היווה איום על השוטרים.

בנוסף, בנסיעה למשרדי היחידה, הסתובב אנעים מספר פעמים והכה את החשוד בפניו, שהיה אזוק ולצדו ישב שוטר נוסף. כשהגיעו לתחנה לקח אנעים את החגורה ממכנסי החשוד והחל להכות אותו בגבו, וכשסירב להודות בפריצה הכה אותו בגבו וברגליו באמצעות מקל של מגב. כשחבריו של החשוד הגיעו לתחנה כדי לשאול לשלומו היכו אנעים ושוטרים נוספים גם אותם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ